fbpx
Aranżacja wnętrz

Lampy LED-owe do przedpokoju – wszystko co musisz wiedzieć

• Zakładki: 11


Dobre oświetlenie przedpokoju to bardzo istotna sprawa. To właśnie tam następuje pierwsze wrażenie z odbioru naszego mieszkania, gdy ktoś nas odwiedza. Również tam ubieramy się przed wyjściem i chcielibyśmy zrobić to dobrze, aby wyglądać idealnie w pracy czy na spacerze. Przeglądanie się w lustrze po ciemku nie jest dobrym pomysłem. Z tych powodów konieczne jest w tym miejscu zastosowanie dobrego oświetlenia, które zapewni nam dobrą widoczność oraz interesujący wygląd przedpokoju.

Jakie oświetlenie do przedpokoju?

Oświetlenie LED to dzisiaj podstawowy standard. Główną zaletą tego rozwiązania jest jego energooszczędność, dzięki której spadają nasze rachunki za energię elektryczną. Nie bez znaczenia jest także bardzo długa żywotność takiego rodzaju oświetlenia, wielokrotnie przewyższająca tradycyjne żarówki. Możliwość rozmieszczania pojedynczych punktów świetlnych LED, grupowania ich w większe skupiska oraz często stosowane sterowanie ich barwą pozwala projektantom oświetlenia na stworzenie wielu ciekawych i intrygujących rozwiązań.

Rodzaje lamp LED do przedpokoju

W przedpokoju możemy zastosować lampę wisząca zamocowaną pod sufitem lub kinkiet przykręcony do ściany. Można oczywiście połączyć te oba rozwiązania, najlepiej z możliwością ich niezależnego włączania i wyłączania. Pozwoli to nam zarówno na mocne oświetlenie do na przykład przeglądania się w lustrze jak i zastosowanie słabszego światła oświetlającego wieczorami drogę do pomieszczeń w naszym domu. Tylko od naszego gustu i stylu zależy, czy wybierzemy lampy o tradycyjnym wzorze, plafony czy też oświetlenie z lampami kierunkowymi. Żyrandol z kloszami, szyny i reflektory sufitowe czy kinkiety muszą po prostu pasować do naszego wnętrza i naszej osobowości. Może u Ciebie sprawdzi się surowy styl skandynawski a może bogaty i rozłożysty pozłacany żyrandol. Ciekawym rozwiązaniem mogą być również lampy wyposażone w czujnik ruchu, który będzie uruchamiał oświetlenie tylko wtedy, gdy będzie ono potrzebne.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
14 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *