fbpx
Aranżacja wnętrz

Kuchnia w stylu wiejskim – porady jak urządzić!

• Zakładki: 8


Kuchnia rustykalna nawiązuje stylem do tego, co część z nas może odnaleźć w zakamarkach swojej pamięci: zapachu ciasta pieczonego przez babcię, przytulności i ciepła domowego ogniska. Proste, drewniane meble, jasne kolory, dodatki, które sprawiają, że czujemy się lżej, a w sercu robi się odrobinę cieplej.

Kuchnia w stylu wiejskim – co ją wyróżnia?

Wiejskie chaty, otoczone zielenią, zamieszkane przez ludzi, którzy z najwyższym szacunkiem podchodzą do natury. Pełne wspaniałych zapachów i rodzinnej bliskości. Mnóstwo drewna. Palce wyczuwają na nim wyraźną chropowatość. Jasne kolory, dużo ciepłego światła. Taki jest styl rustykalny. Czasem kojarzy się z domem dziadków: piec kaflowy, na którym powstaje najpyszniejsze jedzenie, wiszące na ścianach warkocze czosnku i korale suszonych grzybów. Wiklinowe meble, stojące w kącie. Możesz myśleć, że tak przytulnego charakteru nie da się podrobić. Można jednak wiele z niego czerpać i odwzorowywać go tak, by swoją kuchnię ubrać w tak cudowny klimat.

Kuchnia urządzona w duchu rustykalnym wyróżnia się przede wszystkim jasnymi barwami i dużą ilością światła, również tego, pochodzącego ze świec. Jeśli masz kuchnię z dużymi oknami, to wspaniale! Będą w niej gościć duże ilości naturalnego światła. W kuchni w stylu rustykalnym sporo jest również drewna, a także elementy dekoracyjne wprost nawiązujące do minionych czasów. To wszystko w połączeniu tworzy niezapomniany klimat.

Kuchnia w stylu wiejskim – jak ją urządzić?

Urządzanie kuchni w stylu rustykalnym powinno się opierać na wymianie lub stylizacji drewnianych mebli. Jeśli masz obecnie drewniane szafki w kuchni, możesz je odnowić. Jeśli nie, warto postawić na zestaw w starym stylu wykonany z drewna. Zwróć tu uwagę na kolor. Wnętrza w stylu rustykalnym charakteryzują się jasnością, to sprawia, że kuchnia wydaje się bardziej przestronna.

  • Biała kuchnia rustykalna – biel jest uniwersalna, do kuchni w stylu rustykalnym pasuje wręcz idealnie. Bez trudu komponuje się z barwą i duszą durowego drewna, którego również w rustykalnej kuchni nie powinno zabraknąć. Łatwo dopasujesz do niej również dekoracje. Z bielą współgrają wszelkie kolory ziemi, dodatki z wikliny, wiszące na ścianie drewniane ramy.
  • Jasny błękit – wspaniale sprawdza się nie tylko w domach, ale również miejskich mieszkaniach. Kuchnia w stylu rustykalnym jest tu przyprawiona szczyptą nowoczesności, ale nadal jest to piękne połączenie. Na blatach również może tu rządzić naturalne drewno.
comments icon0 komentarzy
0 komentarze
15 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *