fbpx
Aranżacja wnętrz

Kuchnia w stylu amerykańskim – jak zaaranżować?

• Zakładki: 84 • Komentarz: 2


Amerykańskie kuchnie to ogromne pomieszczenia, w których znajdują się liczne sprzęty ułatwiające codzienne życie. Wiele urządzeń należy do grupy smart – zdalne sterownie smartfonem jest w Ameryce częstsze niż w Polsce. Dodatkowo kuchnia jest stylowa i nowoczesna, gdyż Amerykanie traktują ją jako jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. Dowiedz się więcej o aranżacjach w stylu amerykańskim.

Co cechuje kuchnię w stylu amerykańskim?

Płyty gazowe i indukcyjne, pojemne meble, duża przestrzeń i wyspa z miejscem do przygotowywania posiłków to cechy charakterystyczne kuchni w stylu amerykańskim. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych cenią sobie połączenia kuchni z przestronną jadalnią i salonem, w których te pomieszczenia mają łącznie nawet ponad 100 m2. Dzięki temu w kuchni bez trudu mieści się duża rodzina wraz z zaproszonymi przez nią gośćmi. 

Amerykański styl jest zdominowany przez klasyczne wzory mebli i duże zabudowy. Szafki zajmują całe ściany, dzięki czemu mieszczą się w nich spore zapasy i liczne akcesoria kuchenne. Dodatkowo szafki tworzą jeden ciąg, w którym znajduje się miejsce dla zlewozmywaka i płyty grzewczej dowolnego typu. Taka zabudowa jest elegancka i ponadczasowa, zwłaszcza gdy zadba się o jej wykończenie za pomocą stylowych uchwytów i akcesoriów kuchennych.

W amerykańskim stylu popularna jest również stal nierdzewna, z której wykonane są łyżki, sitka, chochle i łopatki, służące do gotowania, a na co dzień umieszczone na relingach. Szkło ceramiczne na ścianie lub płycie grzewczej zapewnia natomiast ponadczasowy wygląd trójkąta roboczego. 

Dodatki do kuchni w stylu amerykańskim

Amerykański styl obejmuje również dodatki na ściany. Aby podkreślić inspirację kuchniami ze Stanów Zjednoczonych i tamtejszą kulturą, na ścianach w kuchni warto umieścić plakaty. Mogą to być zarówno popartowe grafiki z Marylin Monroe lub popcornem, jak i zdjęcia słynnych budynków w Nowym Jorku, Waszyngtonie lub Chicago. Dodatkowo amerykańska kuchnia powinna być pełna „smaków” zza oceanu. Słoik po prawdziwym maśle orzechowym, syrop klonowy, liczne sosy – tego nigdy nie powinno zabraknąć w kuchni inspirowanej życiem Amerykanów. Jeśli w kuchni znajduje się wyspa, warto pomyśleć również o kwiatach, miskach z owocami i innych elementach, które sprawiają, że dom jest zawsze gotowy na przyjęcie gości.

Płyta gazowa czy indukcyjna?

W amerykańskiej kuchni nie powinno zabraknąć kuchenki gazowej lub indukcyjnej, na której błyskawicznie ugotuje się obiad dla całej rodziny. Płyta indukcyjna lub kuchenka gazowa powinny być jednocześnie zamontowane w sposób, który gwarantuje ich „stopienie” się z zabudową kuchenną. Spójna aranżacja sprawia, że amerykańska kuchnia prezentuje się doskonale przez długie lata. Co ważne, ceramiczne płyty gazowe i płyty indukcyjne powinny być ekonomiczne. Amerykanie gotują dużo dla licznych rodzin, dlatego zależy im na maksymalnym obniżeniu rachunków. Ekonomiczność płyty gazowej lub ceramicznej jest równie ważna dla Polaków.

Jeśli płyta indukcyjna jest zbyt drogim rozwiązaniem, można zdecydować się na płytę gazową pod szkłem. Płyta gazowa tego typu nie posiada widocznych płomieni – gaz jest spalany pod szklaną płytą, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania kuchenki. Ochronę użytkownikom gwarantuje również zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, które uniemożliwia jego przypadkowe wycieki. Wykonanie płyty grzewczej ułatwia również czyszczenie palników, które są pozbawione zakamarków charakterystycznych dla tradycyjnych płyt gazowych.

Dowiedz się więcej na https://solgaz.eu/

 

comments icon2 komentarze
2 komentarze
114 wyświetleń
bookmark icon

One thought on “Kuchnia w stylu amerykańskim – jak zaaranżować?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *