fbpx
Aranżacja wnętrz

Kolorowy salon – inspiracje, porady

• Zakładki: 7


Chcesz wprowadzić do domu więcej koloru, ale obawiasz się, że efekt będzie niezadowalający? Dobrym sposobem na urozmaicenie wnętrza jest wybór ciekawej tkaniny obiciowej dla Twoich mebli wypoczynkowych.

Kolorowe meble – salon nabierze dzięki nim nowego blasku

W tym artykule znajdziesz kilka pomysłów na aranżacje salonu, w których kolorowa tapicerka gra główną rolę. Wykorzystaj każdy z nich jako punkt wyjścia podczas projektowania wymarzonego wnętrza. Dzięki temu, że opierają się na prostych założeniach, możesz dodać coś od siebie na każdym etapie urządzania domu. 

Pastelowe marzenie

Obawa przed kolorem może wynikać z faktu, że wiele osób wyobraża sobie wielobarwne wnętrze jako krzykliwe i męczące, a przecież dom ma służyć przede wszystkim do odpoczynku. Kolorowy fotel np. w odcieniu ognistej czerwieni robi duże wrażenie, jednak zmiany równie dobrze możesz zacząć od „bezpiecznych” pasteli.

Umiejętnie dobrane pastele mogą wykreować wnętrze pełne szyku. Nowoczesne sofy czy fotele nabierają przytulnego charakteru właśnie dzięki jasnej, delikatnej tapicerce. Kolorowe meble  wypoczynkowe w odcieniu pudrowego różu to dobry wybór – w takim otoczeniu umysł nie jest atakowany silnymi bodźcami i ma szansę na relaks.

Kolorowe meble do salonu w dobrym stylu

Niebieski kolor budzi przyjemne skojarzenia. Relaksuje jak odgłos fal oceanu i pogodne niebo nad głową. Jeśli więc szukasz dobrego sposobu na dodanie wnętrzu świeżości, możesz zdecydować się na sofę w odcieniu baby blue. Kolorowy zawrót głowy Ci nie grozi, bo paleta barwy niebieskiej doskonale komponuje się z bielą, brązami czy szarościami. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
8 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *