fbpx
Projektowanie ogrodu

Kolorowo i z klasą. Oto trendy ogrodnicze, obok których trudno przejść obojętnie

• Zakładki: 73


Wiosna z każdym dniem coraz śmielej daje o sobie znać. Powoli rozkwitają pierwsze pąki, drzewa stopniowo zaczynają się zielenić. I choć nagłe opady śniegu wciąż nikogo nie dziwią, to jednak wielu z nas z nadzieją patrzy na nadchodzące tygodnie. Coraz więcej czasu możemy spędzać w ogrodzie i na przydomowym tarasie. Nadarza się więc okazja do tego, by zadbać o przestrzeń wokół naszych „czterech kątów”. Jakie trendy ogrodnicze królują w 2021 roku? Co zrobić, aby podkreślić piękno zarówno luksusowych domów, jak i budynków w stylu vintage?

Ogród w odcieniach bieli i szarości. Minimalizm wokół luksusowego domu

Choć niektórych może to zdziwić, jednym z najchętniej powielanych trendów na sezon wiosna/lato 2021 będzie aranżacja ogrodu w odcieniach szarości i bieli. Jak osiągnąć taki efekt i co sprawia, że stał się on naprawdę modny?

Delikatne barwy, będące doskonałym tłem dla dodatków umieszczonych w ogrodzie, pomagają też podkreślić detale stojącego w nim budynku. Bez względu na to, czy mowa o chatce w stylu góralskim, czy o luksusowym domu, każda nieruchomość będzie miała szansę być zauważona, jeśli otoczy ją biało-szary ogród.

Wiele osób zadaje sobie zapewne pytanie o to, jak osiągnąć opisywany efekt. Przede wszystkim warto postawić na roślinność w tych odcieniach. Świetnie sprawdzą się więc: jaśmin, frezja czy hortensja. Prawdziwym odkryciem sezonu jest też kostrzewa popielata w odmianie Ice Blue. Jej liście przypominają barwą właśnie delikatną szarość.

Chcąc dodatkowo podkreślić monochromatyczny styl ogrodu, warto zainwestować w biały żwir, którym wysypiemy alejki. W ten sposób zadbamy o oddzielenie strefy wypoczynkowej od rabat, a także ujednolicimy przestrzeń wokół domu.

Dzikość i natura, czyli luksusowe domy pełne kontrastów

Kolejny trend, którym warto się zainteresować, jest zgoła odmienny. Mowa o ogrodach rodem z XVIII-wiecznej Anglii. Dzikich, naturalnych, jakby nieco zaniedbanych, a jednak doskonale zaprojektowanych. Tutaj roślinność przeplata się ze sobą, przenikając przez poszczególne fragmenty podwórka.

Taki „nieułożony” ogród doskonale sprawdzi się na przykład w sytuacji, gdy jego właściciele zamieszkują luksusowe domy za miastem. Surowe wnętrza zrównoważą feerię barw za oknem, a wszystko to razem stworzy upragnioną kompozycję.

Co więcej, ten barwny teren będzie też doskonałą przestrzenią do zabaw dla dzieci. Najmłodsi znajdą na nim mnóstwo kryjówek, a ich wyobraźnia będzie mogła rozwijać się do woli. Jeśli więc zastanawiasz się na przykład nad zakupem luksusowego domu w Ruścu pod Warszawą, koniecznie zaplanuj aranżację baśniowego ogrodu.

Oczko wodne w roli głównej. Luksusowe domy z dostępem do wody

W centrum wymarzonego ogrodu może też znaleźć się urocza sadzawka. Takie oczko wodne pozwoli zagospodarować przestrzeń idealną do rodzinnego wypoczynku w wiosenne weekendy. Jeśli chcesz, aby Twój luksusowy dom nabrał dodatkowego charakteru, wzbogać tradycyjne oczko wodne na przykład o fontannę lub mostek. W ten sposób zyskasz dodatkowe miejsce na kwiaty. Powstanie też ogród o prawdziwie romantycznym charakterze, w którym nikt z domowników i gości nie będzie się nudził. 

Artykuł powstał we współpracy z Osiedlem Dynastia.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
42 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *