fbpx
Ogrzewanie i klimatyzacja

Klimatyzatory w naszym domu – zadbaj o komfort termiczny

• Zakładki: 18


Sezon wiosenno-letni za pasem, ani się obejrzymy a wskazania na termometrach pójdą w górę. W takie dni o nasz komfort termiczny w domu, mieszkaniu czy biurze, niezależnie od warunków pogodowych panujących na zewnętrz, zadba klimatyzator. To jednostki chłodzące, które coraz powszechniej instalujemy w domach, aby zimą nie przejmować się spadkiem temperatury, w lecie zaś jej radykalnym wzrostem. Klimatyzator do domu najnowszej generacji może zaskoczyć nas również wydajnością grzania, uzupełniając pracę tradycyjnych kaloryferów czy grzejników na podczerwień. Intuicyjny i zautomatyzowany system obsługi tych urządzeń sprawia, że nie jesteśmy zmuszeni do ciągłego ręcznego korygowania ustawień, a to przekłada się także na ekonomię pracy. Oczywiście na rynku znajdziemy klimatyzatory o zróżnicowanych parametrach i funkcjach. Warto więc dowiedzieć się wcześniej, czym kierować się przy zakupie.

·       Dlaczego warto kupić klimatyzator do domu?

·       Jaki klimatyzator wybrać? Najważniejsze parametry i funkcje

·       Montaż klimatyzacji w domu – postaw na specjalistów

Dlaczego warto kupić klimatyzator do domu?

Klimatyzator domowy, dzięki technologicznym rozwiązaniom stosowanym w nowoczesnych urządzeniach tego typu, świetnie sprawdzi się zarówno w upalne dni, jak i w chłodniejsze, jesienne czy zimowe wieczory. W trybie chłodzenia pozwoli nam zadbać o odpowiedni komfort termiczny w pomieszczeniu, gdy za oknem panują upały. Przechodząc w wariant pracy ogrzewania powietrza – wspomoże efektywność działania tradycyjnego ogrzewania domowego. Klimatyzacja do domu to także ekonomiczne rozwiązanie, które pozwoli nam obniżyć rachunki za energię, jeżeli wybierzemy sprzęt o parametrach odpowiadających naszemu zapotrzebowaniu.

Jaki klimatyzator wybrać? Najważniejsze parametry i funkcje

Decydując się na zakup klimatyzatora, musimy zdecydować się na konkretny typ urządzenia, poznając jego podstawowe parametry i funkcje. Klimatyzatory przenośne świetnie sprawdzą się w bardziej kompaktowych przestrzeniach, choćby ze względu na swój rozmiar. Klimatyzator pokojowy to dobre rozwiązanie, gdy zamierzamy zatroszczyć się o komfort termiczny konkretnego pomieszczenia. Tradycyjne klimatyzatory ścienne również podzielimy na dwie kategorie. Klimatyzator typu split, który  składa się z jednej jednostki wewnętrznej, zapewni chłodzenie lub ogrzanie powietrza w konkretnym pomieszczeniu, zaś multisplit obsłuży kilka pomieszczeń jednocześnie – taki system może obejmować kilka (co najmniej dwie) jednostek wewnętrznych. W kwestii parametrów – musimy zwrócić uwagę na wydajność urządzenia mierzoną w kW czy przepływ powietrza. Kolejny aspekt to klasa energetyczna – która pozwala nam oszacować koszty eksploatacji. Oprócz funkcji chłodzenia nowoczesne klimatyzatory zapewniają także tryb efektywnego osuszania powietrza czy podgrzewania go w zimowe dni, gdy zawodzi nas domowe ogrzewanie.

Montaż klimatyzacji w domu – postaw na specjalistów

W przypadku modeli przenośnych z pewnością poradzimy sobie z instalacją. Jednak gdy zdecydujemy się na klimatyzator ścienny, montaż klimatyzatora powinniśmy powierzyć specjalistom. Jednostka zewnętrzna ma bardziej skomplikowany system podłączeń, przez co wymaga montażu fachowców. Tylko w ten sposób wyeliminujemy ryzyko niewłaściwego ustawienia modułu czy uszkodzenia jego elementów.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
75 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *