fbpx
Ciekawe rozwiązania

Klimatyzacja w mieszkaniu – obalamy mity

• Zakładki: 43 • Komentarz: 1


Zastanawiasz się nad montażem klimatyzacji w mieszkaniu? Z pewnością poprawi to komfort życia – upały będą mniej dokuczliwe, a zimne wieczory nico przyjaźniejsze – nawet gdy nie działa jeszcze główne ogrzewanie. Masz jednak pewne obawy przed – jakby nie było – dość poważną inwestycją? Doskonale to rozumiemy. Na temat klimatyzacji w mieszkaniu powtarzanych jest bardzo wiele opinii. Czy zawsze są one prawdziwe? Dziś przeanalizujemy najpopularniejsze tezy dotyczące klimatyzacji w mieszkaniu i potwierdzimy ich wiarygodność.

Przez klimatyzację w mieszkaniu zapłacisz więcej za prąd – MIT

Bardzo wiele osób powtarza historie o tym, jak po montażu klimatyzacji niemalże zbankrutowali z powodu rachunków za prąd. Oczywiście logiczne jest, że w momencie gdy w domu pojawia się kolejne urządzenie elektryczne, to zużywać będzie ono energie elektryczną. Jednak obecnie dostępne są klimatyzatory o najlepszej klasie efektywności energetycznej. Ważne jest też by dopasować moc urządzenia do wielkości wnętrza, w jakim ma być użytkowane. Poza nowoczesnym urządzeniem ważne jest także właściwe użytkowanie klimatyzacji. Jeżeli tryb pracy urządzenia będzie dopasowany do adekwatnej sytuacji, to z pewnością Wasz budżet nie powinien jakoś szczególnie ucierpieć.

Klimatyzacja w mieszkaniu jest niezdrowa? – MIT

Kolejnym mitem dotyczącym klimatyzacji jest opinia, według której używanie jej jest niezdrowe dla zdrowia. I znów musimy obalić ten mit. Prawidłowo użytkowana klimatyzacja w mieszkaniu zdecydowanie nie jest przyczyną chorób. O czym trzeba pamiętać? Przede wszystkim ważne jest ustawienie odpowiedniej temperatury. Optymalna temperatura wynosi około 22-24 oC. Trzeba tez pamiętać o regularnym serwisowaniu klimatyzacji i wymianie filtrów. Spotkaliście się z jakimiś mitami dotyczącymi klimatyzacji? Czekamy na Wasze komentarze!

comments icon1 komentarz
1 komentarze
41 wyświetleń
bookmark icon

One thought on “Klimatyzacja w mieszkaniu – obalamy mity

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *