fbpx
Ogrzewanie i klimatyzacja

Klimatyzacja mobilna – dlaczego warto ją wybrać?

• Zakładki: 47


Upalne dni coraz częściej nadchodzą niespodziewanie. Często bywa tak, że jednego dnia gdzieniegdzie zalega jeszcze śnieg, by po tygodniu termometry pokazywały całkiem wysokie temperatury. Okresy przejściowe zanikają i nasz klimat obfituje w nagłe zjawiska. Przez wysokie temperatury coraz trudniej jest komfortowo funkcjonować w domu lub w pracy. Upał panujący w budynkach ma wpływ na nasze samopoczucie. Czujemy się rozkojarzeni, trudno nam się skupić, odczuwamy duży dyskomfort, a w nocy możemy mieć problemy ze snem. Wysokie temperatury we wnętrzach mogą też przyczyniać się do szybszego odwodnienia organizmu. Żeby uniknąć niemiłych skutków lata warto wcześniej zainteresować się systemem klimatyzacji. Wiele osób popełnia błąd i zajmuje się tym tematem dopiero w chwili, gdy upał zaczyna im doskwierać. 

Kto powinien wybrać mobilną klimatyzację?

Szukając informacji o rodzajach klimatyzacji z pewnością trafimy na artykuł zachwalający walory klimatyzacji typu split. To chyba najpopularniejszy model tego typu urządzenia, jednak nie każdy może sobie na takie rozwiązanie pozwolić. Na przeszkodzie mogą stać nie tylko względy finansowe, ale również techniczne. Żeby przeprowadzić montaż klimatyzacji należy uzyskać zezwolenie spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty. Jest to konieczne z powodu sporej ingerencji klimatyzacji w wygląd budynku – jednostka zewnętrzna musi być umieszczona na elewacji. Instalacja klimatyzacja typu split jest również niemożliwa w przypadku gdy wynajmujemy mieszkanie. W takiej sytuacji warto wybrać klimatyzację mobilną

Zalety klimatyzacji mobilnej

Największym plusem klimatyzacji mobilnej jest brak konieczności stałego montażu. To doskonała propozycja dla osób wynajmujących mieszkania – w przypadku zakończenia umowy, czy też przeprowadzki po prostu możemy zabrać urządzenie ze sobą. Przenoszenie klimatyzatora mobilnego nie sprawia większych trudności. Ma ono kształt i wielkość nieco większej walizki. Zazwyczaj klimatyzator mobilny wyposażony jest w kółeczka, dzięki którym łatwo przeniesiemy klimatyzację z jednego pomieszczenia do drugiego. 

Wybierając klimatyzację mobilną należy pamiętać, że działa ona podobnie jak klimatyzacja typu split. Potrzebuje ona odprowadzenia zużytego powietrza poza budynek. Jest to realizowane za pomocą rury wywiewnej, która powinna być wystawiona za okno. Żeby nie zmniejszyć wydajności urządzenia, warto zaopatrzyć się w specjalny kołnierz, który uszczelni nam przestrzeń między oknem, ramą okienną i rurą. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą HGL.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
12 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *