fbpx
Ogród

Klimatyczne oświetlenie ogrodowe

• Zakładki: 13


Podświetlony ogród prezentuje się zjawiskowo, zachęcając do spotkań towarzyskich w tak klimatycznej scenerii. Choć wybór oświetlenia zależy od celu, który chcesz osiągnąć – zwiększenie widoczności w wybranych strefach lub stworzenie nastrojowej przestrzeni – najczęściej decydujemy się na zakup reflektorów punktowych, świateł palikowych i łańcuchów świetlnych. Sprawdź nasze pomysły na świetlną aranżację ogrodu.

Kule ogrodowe

Ogrodowa lampa solarna w kształcie kuli stanowi alternatywę dla tradycyjnego oświetlenia palikowego. Sprawia, że oświetlenie zyskuje inny wymiar. Kule stosowane są najczęściej na rabatach kwiatowych i tarasach, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zainstalować je wzdłuż ścierek i uzyskać efekt świetlej drogi. Możesz również umieścić kule za lub pod roślinami (np. krzewami), aby uzyskać oświetlenie punktowe. Kule mogą wprowadzić do twojego ogrodu światło w różnych kolorach.

Oświetlenie ogrodowe: łańcuchy świetlne na drzewach

Oplecione świetlnymi łańcuchami drzewa wprowadzają do ogrodu iście świąteczną atmosferę, kojarząc się z obchodzonym zimą Bożym Narodzeniem i tradycją dekorowania. Girlandy świetlne możesz wieszać również pomiędzy drzewami.

Oświetlenie ogrodowe: latarnie

Niewielkie latarnie bardzo lubią towarzystwo krzewów i młodych drzewek owocowych. Nie pogardzą również możliwością zamieszkania w żywopłocie. Pomogą stworzyć intrygującą przestrzeń, która zachęca do odkrywania tajemnic. Możesz zainstalować je zarówno w części rekreacyjnej, jak i w tej części ogrodu, która służy wyłącznie uprawie plonów.

Oświetlenie oczka wodnego

Element wodny znajdujący się w twoim ogrodzie stwarza możliwość układania światła warstwami. Możesz bowiem oświetlić zarówno taflę wody, toń i żyjące w niej rośliny lub zwierzęta, jak i detale (mostek, figurki, rzeźby) oraz linię brzegu. Do każdego elementu należy użyć odpowiednio dobranej lampy – do używania na zewnątrz lub pod wodą. Duże oczka wodne i stawy najlepiej oświetlać z zewnątrz – lampami umieszczonymi na brzegu. Małe oczka można oświetlać zarówno lampami umieszczonymi wewnątrz, jak i wokół nich. Pamiętaj, że światło z reflektorów wydobywa detale, a światło rozproszone tworzy poświatę i rozjaśnia.

Podświetlenie traw ozdobnych

Jeśli chcesz stworzyć wyróżniające się wrażenie wizualne, nie skupiaj się wyłącznie na oświetlaniu kwiatów i krzewów. W centrum swojego zainteresowania postaw efektownie wyglądające trawy ozdobne. Użyj obrotowych reflektorów lub tradycyjnych palików solarnych.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
123 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *