fbpx
Aranżacja wnętrz

Kinkiety LED – ważne kwestie!

• Zakładki: 6


Technologia LED to najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o efektywność energetyczną trwałość oraz unikalność światła. Dzięki temu żarówki LEDowe znajdują szerokie zastosowanie w produkcji oświetlenia. Jednym z najczęściej stosowanych sposobów na oświetlenie wnętrz są kinkiety LED.

Diody LED umożliwiają stosowanie zupełnie nowych rozwiązań i form oświetlenia. Kinkiety LED są dziś jednym z pierwszych wyborów do oświetlenia nowoczesnych wnętrz. Kinkiet LED można także stosować do klasycznych wystrojów, aranżacji loftowych, czy pomieszczeń w stylu skandynawskim. Nowoczesne kinkiety LED sprawdzą się w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym, kuchni, łazience, czy na przedpokoju. Z powodzeniem możesz w nie wyposażyć mieszkanie, biuro, sklep, a także inne przestrzenie komercyjne. Różnorodność rozwiązań jest ogromna i każdy wybierze coś dla siebie.

Na czym polega technologia LED?

LED, czyli z języka angielskiego Light Emitting Diode, to dioda emitująca światło. Działanie LED oparte jest na zjawisku fizycznym, które nazywa elektroluminescencją. W przeciwieństwie do innych świetlówek, LEDy od razy po podłączeniu do zasilania uzyskują maksymalną jasność. Kinkiety LED to rozwiązanie, które dostępne jest zarówno w postaci kinkietu, który wyposażony jest z zintegrowaną technologię LED, ale również jako kinkiety posiadające oprawę, do której możesz dostarczyć źródło światła LED. Wystarczy, że wybierzesz żarówkę LED o odpowiedniej mocy i możesz korzystać ze wszystkich zalet tego nowoczesnego rozwiązania.

Nowoczesne kinkiety LED w salonie

Kinkiety LED możesz stosować w salonie. Powinieneś jednak pamiętać, aby odpowiednio dobrać kinkiet LED do stylu tego pomieszczenia. Nowoczesne kinkiety LED w salonie to przede wszystkim modele wykonane z gipsu i chromu. Takie kinkiety sprawdzą się najlepiej w salonach z nowoczesną aranżacją oraz we wnętrzach loftowych. Ciekawym rozwiązaniem będą także okrągłe kinkiety LED ze szkła opalowego. W salonach w stylu tradycyjnym znakomicie sprawdzą się kinkiety LED wykonane z mosiądzu i z elementami drewnianymi. Kinkiety LED z elementami drewnianymi dobrze zaprezentują w salonach urządzonych w stylu prowansalskim i skandynawskim.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
12 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *