fbpx
Aranżacja wnętrz

Kinkiety i plafony – gdzie sprawdza się nietypowe oświetlenie?

• Zakładki: 23


Żyjemy w czasach, w których w aranżacji naszych mieszkań ogranicza nas niemal wyłącznie nasza wyobraźnia. Producenci robią bowiem wszystko, by wyjść naprzeciw najtrudniejszym nawet potrzebom czy oczekiwaniom swoich klientów. Dotyczy to również oświetlenia – bo choć w większości pomieszczeń w naszych domach pojawiają się głównie lampy wiszące i podłogowe, coraz chętniej sięgamy również po mniej oczywiste rozwiązania. Wśród tych zaś królują kinkiety i plafony sufitowe. Podpowiadamy, gdzie sprawdzają się najlepiej.

Kinkiety i plafony sufitowe nade wszystko uzupełniają bardziej standardowe rodzaje oświetlenia. Okazuje się jednak, że coraz chętniej wykorzystujemy je również jako niebanalną alternatywę, która nie tylko zaskakuje pięknym wyglądem, ale w wielu przypadkach jest naprawdę znacznie bardziej funkcjonalna. Gdzie więc najlepiej sprawdzają się nowoczesne lampy ścienne, a w których pomieszczeniach plafony mogą być wykorzystywane zamiast tradycyjnych zwisów? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kinkiety – lampy do domowego gabinetu

Okazuje się, że w domowym gabinecie kinkiety są jednym z najlepszych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku. Okazuje się, że w tej przestrzeni mogą służyć zarówno jako oświetlenie główne, jak i dodatkowe. W zależności od wybranego modelu i późniejszych ustawień mogą służyć do rozjaśnienia całego pomieszczenia, jak i być punktowym wsparciem podczas wytężonej pracy. Warto jednak pamiętać, że nie liczy się wyłącznie ich funkcjonalność, ale także wygląd – to, jaki nastrój panuje w domowym gabinecie, wpływa na twój humor i przekłada się na efektywność pracy.

Najlepszym rozwiązaniem okazują się kinkiety z wysięgnikami, którymi można dowolnie manewrować, ustawiając kierunek światła na blat biurka czy klawiaturę komputera. Jednocześnie jednak nie możesz zapominać, że wybrany model musi ci się wizualnie podobać, by 8 godzin spędzane każdego dnia w gabinecie nie było dla ciebie udręką. O twoich potrzebach wiedzą na szczęście współcześni producenci – oferują kinkiety o wyjątkowych kształtach i kolorach, wśród których z pewnością znajdziesz coś dla ciebie. Najlepsze rozwiązania, które doskonale wpisują się w nowoczesne trendy i sprawnie łączą funkcjonalność z estetyką, znajdziesz w sklepie Artera.

Należy pamiętać, że choć kinkiety są doskonałym rozwiązaniem do domowego gabinetu, mogą pojawić się również w innych pomieszczeniach. Sprawdzają się m.in. w salonie, gdzie sprawnie dzielą większą przestrzeń na mniejsze strefy o zróżnicowanym przeznaczeniu. Lampy ścienne z regulowanym ramieniem są natomiast odpowiedzią na potrzeby miłośników książek czy kolorowych magazynów. Dzięki możliwości skierowania strumienia światła bezpośrednio na papier, nie będziesz musiał wysilać przesadnie wzroku. Pamiętaj, że kinkiety mogą służyć również budowaniu nastroju. Oferowane przez nie stonowane światło nadaje przestrzeni przytulnego charakteru.

Plafony sufitowe – lampy nie tylko do łazienki

Plafony to dość charakterystyczne płaskie lampy przysufitowe. Nie da się ukryć, że jeszcze niedawno zupełnie jednoznacznie kojarzyły się nam z czasami dorastania naszych rodziców i zastosowaniem wyłącznie łazienkowym. Na szczęście dzisiaj jest już zupełnie inaczej – plafony z powodzeniem mogą być wykorzystywane również w zupełnie innych pomieszczeniach. Doskonale sprawdzają się w sypialni czy przedpokoju, są jednak również idealnym wyborem dla właścicieli niewysokich mieszkań. W takim przypadku z powodzeniem zastępują ozdobne lampy wiszące w salonie czy kuchni. Ich najważniejszą zaletą jest fakt, że nie zmniejszają optycznie pomieszczenia.

Zwróć uwagę, że nowoczesne plafony sufitowe istotnie różnią się od propozycji, które znamy sprzed lat. Oprócz standardowego szkła, pojawiają się w nich bardziej pożądane we współczesnej architekturze materiału, jak drewno czy stal nierdzewna. Co więcej, producenci odeszli już od klasycznych, półokrągłych czy okrągłych rozwiązań – coraz więcej dostępnych w sklepach modeli przyjmuje kształt prostokąta czy kwadratu. Warto również wiedzieć, że część plafonów ma więcej niż jedno źródło światła. Każde z nich natomiast generuje przyjemne dla oka światło, które wpływa pozytywnie na panującą w pomieszczeniu atmosferę i wygląd całej aranżacji.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *