fbpx
Różne

Kartony przeprowadzkowe, jakich używać w 2022?

• Zakładki: 20


Chcesz się przeprowadzić? Znalazłeś lepsze mieszkanie bądź miejsce na siedzibę swojej firmy? Kartony tekturowe chyba najbardziej kojarzą się z procesem przeprowadzkowym. Po skończonych przenosinach można używać je do przechowywania rzeczy, dzięki czemu w domu bądź w biurze panowałby porządek. W jaki jednak sposób przeprowadzić się w roku 2022? Czy decydować się na usługi specjalnych firm przeprowadzkowych czy może samemu wszystko pakować w pudła kartonowe i przeprowadzić się na własną rękę? Jakie kartony warto wybrać do przeprowadzki i co jeszcze oprócz nich sprawdzi się podczas takiego procesu? Czy lepiej używać nowych czy używanych pudełek? I przede wszystkim gdzie można znaleźć dobrej jakości, mocne kartony?

1. Jak przeprowadzić się w 2022 roku?

2. Czy warto inwestować w usługi firmy przeprowadzkowej?

3. Kartony przeprowadzkowe – jakie wybrać?

4. Jakie wziąć kartony – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

5. Papier pakowy, folia bąbelkowa – co jeszcze nada się przy przeprowadzce?

6. Kartony nowe czy używane – co będzie w tym przypadku lepsze?

7. Gdzie dokonać złożenia zamówienia na kartony?

Jak przeprowadzić się w 2022 roku?

Aby w obecnych czasach można było swobodnie się przeprowadzić, trzeba się do tego w odpowiedni sposób przygotować. Kartony przeprowadzkowe z wytrzymałej tektury pozwolą tworzyć gotowe zestawy z rzeczy, które są przeznaczone do przeprowadzki. W ofercie sklepów internetowych z łatwo można znaleźć tego rodzaju pudełka z mocnej tektury. Zanim jednak się je kupi, warto jest zrobić listę rzeczy, które weźmie się do nowego miejsca, listę rzeczy, które wyniesie się na śmietnik i listę rzeczy, które się odda. Nie można też zapominać o spisaniu wymiarów, szczególnie z tych przedmiotów, które są większe. 

Czy warto inwestować w usługi firmy przeprowadzkowej?

Oczywiście nie każdy chce kupować ze sklepu internetowego kartony, coraz więcej osób decyduje się na firmy przeprowadzkowe, które same wszystko pakują. Taka opcja oczywiście też wchodzi w grę, warto jednak zastanowić się czy koszt dostawy twoich rzeczy z miejsca na miejsce przez profesjonalną firmę będzie dla ciebie odpowiedni. Często bowiem trzeba liczyć się z naprawdę wysokimi kosztami – szczególnie w dużych miastach. 

Kartony przeprowadzkowe – jakie wybrać?

Jak przygotować się do przeprowadzki? Jakie kartony wybrać? Jeżeli zmierzyłeś przedmioty, które masz w domu, szczególnie te o wielkich lub niestandardowych gabarytach, to z pewnością będziesz wiedzieć, jakich kartonów szukać. Oprócz tych o zwykłych wymiarach będziesz potrzebować też modeli mniej standardowych. Pamiętaj także o tym, aby zamówić nieco więcej kartonów, niż ci się wydaje, że potrzebujesz – często może się zdarzyć w taki sposób, że nie doszacujesz swoich potrzeb. 

Jakie wziąć kartony – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kartonów do przeprowadzki? Jeżeli chcesz się przeprowadzić sprawnie i szybko to musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na to jakiej jakości są kartony które chcesz nabyć. Czy są grube, czy łatwo można je zgnieść i czy są odporne na wodę lub innego rodzaju substancje? Oczywiście istotne jest również to, jakie są wymiary kartonów. Mniejsze sprawdzam się do przewożenia rzeczy istotniejszych, których nie chce się zgubić podczas przeprowadzki. W większych można natomiast przewozić całe zestawy obiadowe oraz inne przedmioty, których albo jest dużo albo są po prostu duże.

Papier pakowy, folia bąbelkowa – co jeszcze nada się przy przeprowadzce?

Oprócz kartonów różnej grubości, warto zastanowić się także nad tym, jakie inne rzeczy przydadzą wam się podczas przeprowadzki. Może będziesz potrzebować folię bąbelkową, aby poradzić sobie przy przeprowadzce produktami takimi, jak talerze, zastawa stołowa czy inne rzeczy, które z łatwością mogą się uszkodzić podczas transportu. Może przy przeprowadzce oprócz kartonów z grubej tektury zdecydujesz się włożyć ciężkie przedmioty w pojemniki plastikowe o różnych rozmiarach, których nośność jest nieco większa niż przy kartonach? A może będziesz ratować się jeszcze innymi akcesoriami?

Kartony nowe czy używane – co będzie w tym przypadku lepsze?

Wiele osób, chcąc ciąć wydatki, zastanawia się nad tym czy można skorzystać z używanych kartonów przy przeprowadzce i czy będą one lepszym rozwiązaniem od kartonów nowych. Oczywiście warto jest korzystać rzeczy które już były używane, ponieważ jest to ekologiczne rozwiązanie. Niemniej jednak rzadko się zdarza mieć w swoim posiadaniu odpowiednią ilość używanych kartonów, które nadawać się będą przy przeprowadzce. 

Gdzie dokonać złożenia zamówienia na kartony?

Kartony tekturowe warto zamawiać przede wszystkim przez internet, ponieważ właśnie tam można znaleźć najbardziej atrakcyjne oferty cenowe. Warto chociażby wejść na stronę https://www.opako.com.pl/kartony-przeprowadzkowe-cat-515 i tam zobaczyć, jakie kartony znajdują się w asortymencie i z dostępnych przedmiotów wybrać coś dla siebie. Z pewnością dzięki takim kartonom twoja przeprowadzka się uda i będziesz ją mile wspominać.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
21 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *