fbpx
Aranżacja wnętrz

Kabina prysznicowa na wymiar – czy warto zastosować?

• Zakładki: 9


Czy zakup gotowej kabiny prysznicowej zawsze jest dobrym wyjściem? Jak się okazuje czasami lepiej zainwestować odrobinę więcej i dzięki temu zyskać znacznie bardziej funkcjonalną łazienkę.

Kabina, jaką sobie wymarzysz

W przypadku projektów na wymiar zyskujesz także większe możliwości w kwestii doboru poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Dotyczy to sposobu otwierania kabiny (na zewnątrz lub przesuwnie – druga z wymienionych opcji jest o tyle lepsza, że zaoszczędza miejsca), a także w kwestii wykorzystanych materiałów – szkło przejrzyste, matowe, także z naniesionymi wzorami (również poprzez grawerowanie).

Osobna sprawą jest również stosowanie brodzika lub kabiny bezbrodzikowej. O ile brodzik w wielu sytuacjach jest rozwiązaniem idealnym, o tyle w przypadku łazienek, z których korzystają osoby starsze lub chore, wart rozważenia jest także wariant bez brodzika, jedynie z obniżeniem poziomu podłogi (tak, by woda łatwo trafiała do odpływu). W przypadku kabin na wymiar można skorzystać również z takiego rozwiązania. Warianty bezbrodzikowe można też wykorzystywać w łazienkach, których właściciele zdecydowali się na design minimalistyczny.

Co jednak najważniejsze – kabiny na wymiar sprawdzają się w sytuacjach, w których zależy Ci na maksymalnym wykorzystaniu możliwości łazienki, bez niepotrzebnego marnowania miejsca i zastanawiania się czy aby na pewno prysznic się zmieści, czy może lepiej wybrać inną kabinę.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
17 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *