fbpx
Budowa domu

Jakie wybrać okna do domu? Krótki poradnik.

• Zakładki: 58 • Komentarz: 1


Budując lub remontując dom chcemy wybrać jak najlepsze materiały. Wszystko po to, by był on trwałym schronieniem dla naszych rodzin. Planując każdy element domu dbamy także o właściwości wybranych materiałów. Łącząc odpowiednie produkty i wykorzystując nowoczesne technologie, możemy stworzyć ekologiczny, ekonomiczny i komfortowy dom. Okna są jednym z istotniejszych elementów domu, który ma znaczny wpływ na energooszczędność domu. Czym kierować się podczas wyboru okien? Jakiego rodzaju ramy będą najlepsze? Zapraszamy do naszego krótkiego poradnika!

Rodzaje okien do domu

Zanim ruszycie do salonu okien, warto poznać rodzaje oferowanych okien i ich właściwości. Najlepiej wybrać firmę, w której pracują doświadczeni specjaliści, taką jak Twoje Okna w Szczecinie. Współpracują oni ze sprawdzonymi producentami okien, w tym z najpopularniejszą w Polsce firmą Drutex. Odpowiednio dobrane okna zapewniają bezpieczeństwo przed silnym wiatrem, opadami deszczu, komfort termiczny, a także zabezpieczają przed działaniem promieni słonecznych i izolują od hałasu na zewnątrz.

Najpopularniejszymi aktualnie oknami do domu są okna z PVC. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim niskiej cenie. Okna PVC doskonale się sprawdzą w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności – pralniach, łazienkach, kuchniach, piwnicach. To też dobry wybór do mieszkań w bloku. Najczęściej okna te dostępne są z białą ramą, jednak coraz bardziej na popularności zyskują ramy z plastiku imitującego różne odcienie drewna, a także kolorowe. Warto jednak wiedzieć, że tego typu okna nie nadadzą się do dużych przeszkleń (niestabilna, miękka rama). W przypadku zarysowania ramy nie ma też możliwości jej zreperowania.

Okna aluminiowe czy drewniane?

Jeżeli szukacie klasycznych okien do domu, które będą się świetnie prezentować przez długie lata, to doskonałym wyborem będą okna drewniane. Do ich wykonania najczęściej używa się drewna sosnowego, dębowego, świerkowego, modrzewiowego. Drewno konserwuje się specjalnymi powłokami wodoodpornymi – mogą być przezroczyste lub kryjące, nadający drewnu określony kolor. Drewniane ramy okienne można w łatwy sposób odświeżyć, gdy zajdzie taka potrzeba, zeszlifowując warstwę lakieru.

W przypadku dużych przeszkleń – tarasów, oranżerii itd. – warto postawić na trwałe rozwiązanie, jakim są okna aluminiowe lub aluminiowo-drewniane. Cechują się one wyjątkową trwałością konstrukcji, niezależnie od wielkości i wagi okna.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
46 wyświetleń
bookmark icon

1 thoughts on “Jakie wybrać okna do domu? Krótki poradnik.

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *