fbpx
Ciekawe rozwiązania

Jakie słupki do balustrady? Rodzaje, opinie, porady

• Zakładki: 22 • Komentarz: 1


Balustrada to element, który powinien zostać wykonany precyzyjnie i z dbałością o detale. Zagwarantuje to bowiem bezpieczeństwo przebywających na balkonie czy tarasie mieszkańców oraz stylowy wygląd. Każdy słupek balustrady jest zatem istotnym elementem, a jego wybór to kluczowa sprawa z punktu widzenia estetyki i praktyczności zarazem.

Słupek balustrady a jej styl

Materiał na słupki do balustrad

Kiedy poszukuje się słupków do balustrad, należy wiedzieć o tym, że tak naprawdę mogą być one wykonane z różnego typu materiałów;

  • metalowe słupki do balustrad uchodzą za najbardziej popularne, znajdują się one w ofercie wielu firm, odpowiednie zarówno tam, gdzie hołduje się nowoczesności, jak i stylowi klasycznemu, wykorzystuje się do ich tworzenia zwykle stal nierdzewną szlifowaną oraz polerowaną;
  • słupki, które wykonano z połączenia stali oraz drewna;
  • słupki drewniane (które stosowane są jednak głównie we wnętrzach).

Choć dwa ostatnie typy słupków cieszą się znacznie mniejszym zainteresowaniem od pierwszego, o nich także warto wspomnieć w kontekście wyboru tego typu elementów. To, że metalowy słupek do balustrad staje się najczęściej nabywanym, ma kilka zasadniczych powodów.

Przede wszystkim materiał jego wykonania gwarantuje ponadprzeciętną jego trwałość, solidność i wytrzymałość. Ponadto do wyboru klienci mają wiele ich opcji, jeśli chodzi o kolorystykę i rozmiary, dlatego też to rozwiązanie cieszy się dużym powodzeniem.

Gotowe słupki balustradowe – rodzaje

Warto jeszcze przed zakupem wybrać, jaki przekrój słupka okaże się być odpowiednim. Do wyboru mamy bowiem modele okrągłe oraz kwadratowe.

Dzielą się one również ze względu na to, w jaki sposób montuje się je zarówno do poręczy (wyróżniamy tu między innymi modele z wieżyczką stałą, nabijaną czy przegubową), jak i do podłoża (np. model centralny, obustronnie nabijany).

Należy wiedzieć, że większość firm oferuje również wykonanie słupków balustrady na specjalne zamówienie. Dlatego też klienci mogą zdecydować się na ten rodzaj personalizacji w przestrzeni balkonu, tarasu czy schodów.

Słupki schodowe

Funkcjonalne, poprawiające w dużej mierze bezpieczeństwo mieszkańców oraz wykonane z dbałością o detale słupki schodowe balustradowe to całe mnóstwo różnorodnych rozwiązań. Metalowe modele wybierane są zwykle przez te osoby, które doceniają nowoczesność we wnętrzach i hodują prostocie. Podkreślić warto, że można nabyć je zarówno w wersji matowej, jak i błyszczącej, dobierając je do całości aranżacji.

Niekiedy jednak wielbiciele klasycznego stylu wybierają dla siebie modele słupków schodowych wykonane z drewna. Prezentują one nierzadko bardzo bogate zdobienia, klienci zaś mają do wyboru szeroki wachlarz wzorów i rozmiarów.

Warto mieć na uwadze fakt, że wspomniane już drewniane elementy sprawiają, że przestrzeń odbierana jest jako pełna przytulności i ciepła, a także rodzinnej atmosfery. To klasyczna opcja, której nadal hołduje część kupujących. Dziś jednak szerokie grono klientów decyduje się na zakup metalowych słupków do balustrad.

Balustrady metalowe i nie tylko – opinie

Klienci, którzy zdecydowali się na zakup balustrad metalowych, doceniają przede wszystkim ich ponadprzeciętną solidność i trwałość oraz fakt, że ich zakup stanowi inwestycję na wiele lat. W opiniach pojawia się także sporo na temat ich wyglądu. Metalowe egzemplarze określa się mianem eleganckich i stylowych, bardzo dobrze komponujących się z nowoczesnymi elewacjami budynków.

Zdecydowanie najlepiej wypowiadają się klienci na temat modeli stworzonych ze stali szlachetnej, która uchodzi w powszechnym mniemaniu za materiał niezwykle wysokiej jakości.

Balustrady drewniane natomiast docenia się głównie ze względu na ich walory natury estetycznej. Wykonuje się je z drewna różnego typu, jednym z popularniejszych jest tutaj bukowe.

Najlepsze słupki do balustrady

Wytrzymała podstawka słupka balustrady ze stali nierdzewnej

Balustrady montowane w domach i budynkach użyteczności publicznej powinny być wykonane z ponadprzeciętną dbałością o detale, by mogły zapewnić bezpieczeństwo i komfort. Słupki do balustrady absolutnie nie mogą być wybrane bez uprzedniego przemyślenia tematu. Ich podstawki wykonane ze stali nierdzewnej wyróżniają się niezawodnością i wytrzymałością.

Metalowe słupki balustrady zwykle należą do na tyle uniwersalnych, że można je zamontować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Wykazują dużą odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych

Słupki schodowe i słupki balustradowe – wyposażenie

Wiodący producenci tych elementów podkreślają, że wyposaża się je w:

  • podporę poręczy
  • przelotki, które dopasowuje się pod względem wymiarów do wypełnienia
  • podstawę
  • rozetę, której celem jest zamaskowanie podstawy
  • inne istotne ich elementu, dzięki którym osiągnąć można ponadprzeciętną stabilność, trwałość i wytrzymałość całej konstrukcji

Tylko od perfekcyjnego dopasowania do siebie wszystkich elementów zależy to, czy będziemy mieć w efekcie do czynienia z balustradą o długim okresie żywotności, zapewniającą bezpieczeństwo i estetyczny wygląd.

Ostateczna cena każdej balustrady jest uzależniona od wielu czynników, jednak zdecydowana większość firm zajmujących się produkcją tych elementów wykończenia oferuje bezpłatną wycenę.

Słupki balustradowe – producenci

Pamiętać warto o tym, że prawidłowy montaż wszystkich elementów balustrady jest kwestią niezwykle istotną. Dlatego też jego wykonanie należy powierzyć najlepszym specjalistom z doświadczeniem w branży. Wyeliminowana zostaje konieczność spawania, zatem sam montaż nie sprawia dużych problemów, stąd też firmy przygotowują także oferty dedykowane samodzielnemu zamontowaniu przez kupujących. Wśród producentów słupków balustradowych warto zapoznać się z ofertą takich firm jak Kozubek, Najdel czy Astel.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
56 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *