fbpx
Budowa domu

Jakie są właściwości dachówki ceramicznej?

• Zakładki: 13


Dobre pokrycie dachu naszego domu czy garażu to gwarancja spokojnego użytkowania budynku bez obaw przy każdym większym deszczu czy wietrze. Dobra dachówka ceramiczna wciąż jest rozwiązaniem zapewniającym największą trwałość pokrycia dachowego. Dowiedz się zatem jakie są właściwości dachówki ceramicznej.

Dachówka ceramiczna – trwałość

Dachówka ceramiczna jest niewątpliwie rozwiązaniem najtrwalszym z dostępnych na rynku. Jej trwałość w procesie projektowania dachu określa się zwykle na około 100 lat. Wszyscy jednak znamy budowle, gdzie dachówka liczy już sobie kilkukrotnie więcej i wciąż ma się całkiem dobrze. Producenci dachówek udzielają zwykle na nie gwarancji na 30 czy 50 lat. Materiał ceramiczny dachówki jest odporny na mrozy a jego gładka powierzchnia zapewnia szybkie spływanie wody. W odróżnieniu od pokryć bitumicznych dachówka ceramiczna jest niepalna, więc oznacza to znacznie większe bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Dachówka ceramiczna – izolacja termiczna i akustyczna

Dachówki ceramiczne cechują się świetnymi właściwościami izolującym co pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu lub chłodzeniu pomieszczeń. Współczynnik przenikalności cieplnej jest dla dachówki ceramicznej niższy kilkadziesiąt razy od często stosowanej na dachach blachy. Warto także zwrócić uwagę na kolor dachówki, ciemna będzie się mocniej nagrzewała co jest korzystne zimą a może być niekorzystne latem.

Dachy pokryte materiałami lżejszymi na przykład blachą przez wiele osób są określane jak bardzo głośne. Jeżeli mamy sypialnię umieszczoną na piętrze może być to poważny problem. Dachówka ceramiczna znacznie minimalizuje odgłosy uderzających kropel deszczu zapewniając nam ciszę i spokój. Hałasować potrafią także niektóre pokrycia dachowe podczas intensywnego nagrzewania się czy stygnięcia, dlatego dachówka ceramiczna jest najlepszym rozwiązaniem dla osób wrażliwych na dźwięki.

Dachówka ceramiczna – koszty

Dachówka ceramiczna ze względu na koszt samej ceramiki jak i konstrukcji dachu, który utrzyma jej ciężar jest rozwiązaniem droższym od konkurencji, ale w zestawieniu tego z jej zaletami warto jest po nie sięgnąć i zapewnić sobie spokój na długie lata.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
16 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *