fbpx
Budowa domu

Jakie są najważniejsze zalety płynące z przydomowej oczyszczalni ścieków?

• Zakładki: 31


Nie każdy dom może liczyć na podłączenie do sieci kanalizacyjnej. Jest to niemały problem, który nakłada konieczność uporania się z powstającymi nieczystościami. Jeszcze do niedawna rozwiązaniem były jedynie szamba. Współcześnie coraz większą popularnością cieszą się przydomowe oczyszczalnie ścieków. Oto dlaczego warto zastąpić nimi typowe szambo.

Względy ekonomiczne

Wprawdzie samo wybudowanie przydomowej oczyszczalni ścieków pochłania niemałe koszty, ale zwracają się one już po upływie dwunastu miesięcy użytkowania. Kolejne lata to jedynie około 10% kosztów, które wydaje się wówczas, gdy użytkuje się klasyczne szambo. Warto więc na przydomową oczyszczalnię ścieków postawić chociażby z powodów finansowych. Do tego dochodzi brak konieczności przechowywania rachunków za wywóz nieczystości.

Łatwość użytkowania

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są naprawdę proste w eksploatacji. Aby się na nie zdecydować, nie trzeba posiadać żadnej specjalistycznej wiedzy. Należy pamiętać jedynie o tym, aby do kanalizacji dostarczać specjalne bakterie oraz enzymy oraz – raz na jakiś czas – wywożeniu tworzącego się w zbiorniku osadu.

Ekologia

Za jedną z największych zalet przydomowych oczyszczalni ścieków uważa się jej ekologiczny charakter. Stawiając na to rozwiązanie, mamy pewność, że ścieki nie przedostają się do gleby. Nasze najbliższe otoczenie jest więc w pełni bezpieczne. Warto dodać, że wiele firm zajmujących się odbiorem nieczystości z szamb wylewa je do lasów czy rzek. Jeśli zdecydujemy się na przydomową oczyszczalnię ścieków, wiemy, że nie przyczyniamy się do takich praktyk.

Uniwersalność

Dostępne dzisiaj przydomowe oczyszczalnie ścieków (czytaj więcej) mogą być montowane praktycznie w każdym miejscu. Nowoczesna technologia sprawia, że warunki terenowo – gruntowe nie stanowią żadnej przeszkody na drodze do ich zainstalowania. Dodatkowo zbiorników nie trzeba izolować. Niezależnie od warunków klimatycznych działają one w sposób prawidłowy. Z uwagi na ich stosunkowo niewielką wagę prace montażowe mogą być prowadzone szybko i bez zbędnych problemów.

Trwałość

Przydomowe oczyszczalnie ścieków charakteryzują się wieloletnią trwałością. Wykonywane są tak, aby niekorzystne czynniki atmosferyczne nie wpływały negatywnie na ich pracę. Większość producentów zapewnia swoim odbiorcom przynajmniej dwuletnią gwarancję. Bardzo rzadko jednak zdarza się, aby konieczne było skorzystanie z niej.

Brak uciążliwości

Mówiąc o zaletach przydomowych oczyszczalni ścieków, nie można zapomnieć o braku wielu niedogodności, z którymi trzeba borykać się w przypadku szamba. Przede wszystkim z takiej instalacji nie wydobywają się żadne nieprzyjemne zapachy. Do tego nie ma konieczności regularnych spotkań z pracownikami firmy wywożącej nieczystości. Nie ma tu też ryzyka, że cała instalacja się przepełni.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie zadbać o środowisko naturalne. Pozostaje liczyć, że niebawem całkowicie wyprą one tradycyjne szamba, które pozbawione są zalet.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
61 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *