fbpx
Budowa domu

Jakie są korzyści z budowy domu szkieletowego?

• Zakładki: 12


Szkieletowe domy drewniane charakteryzują się wysoką estetyką, dzięki czemu polscy inwestorzy często wybierają to rozwiązanie. Jednak ciekawy wygląd to nie jedyna zaleta, którą niesie za sobą budowa domu szkieletowego.

Jednorodzinne domy szkieletowe są rozwiązaniem ekologicznym, gdyż drewno nie szkodzi zdrowiu. Poza tym wnętrze takiego domu ma przyjemny klimat. Firma budująca domy drewniane podkreśla także, że w domach kanadyjskich można poczuć przyjemny zapach drewna.

Szkieletowe domy drewniane – istotne informacje

Szkieletowy dom drewniany, czyli innymi słowy dom kanadyjski lub po prostu „Kanadyjczyk” jest konstrukcją opartą na drewnianym szkielecie. Budowa domu szkieletowego trwa bardzo szybko w porównaniu do domów murowanych, a nawet do drewnianych domów z bali. Zazwyczaj szkieletowy drewniany dom kanadyjski firma budująca domy drewniane wznosi w ciągu 3 – 4 miesięcy. Co warto także podkreślić w przypadku takich budowli bardzo rzadko mamy do czynieni z błędami konstrukcyjnymi.

W dużym uproszczeniu mówiąc, budowa takiego domu oparta jest na łączeniu modułów, które wcześniej przygotowuje się w fabryce. Ważnym elementem każdego budynku są fundamenty. Ich wykonanie w przypadku domów szkieletowych to jedyne prace mokre. To jedyna część prac, które należy wykonać w ciepłym okresie roku. Pozostałe prace budowlane mogą być wykonywane o każdej porze roku. Ponadto ma konieczności, aby przeprowadzać przerwy techniczne.

Do konstruowania poszczególnych elementów domów szkieletowych wykorzystuje się zazwyczaj drewno suszone komorowo oraz strugane czterostronnie. Jeśli natomiast chodzi o elewację domu szkieletowego, to zazwyczaj wykończa się ja okładziną drewnianą albo tynkiem. Co warte podkreślenia, dom kanadyjski jest rozwiązaniem ekologicznym. Nie ma ryzyka, że w takiej konstrukcji pojawi się grzyb czy pleśń.

Budowa domu szkieletowego – zalety

Wśród najważniejszych zalet domów szkieletowych wymienia się:

  • bardzo szybki czas budowy – elementy prefabrykowane domu szkieletowego dostarcza się bezpośrednio na miejsce budowy;
  • budowa domu kanadyjskiego może odbywać się w ciągu całego roku (nie wliczając wylania fundamentów);
  • inwestycja w dom szkieletowy jest tańsza niż budowa domu z bali, czy też domu murowanego;
  • nie ma w zasadzie żadnych ograniczeń jeśli chodzi o wybór sposobi wykończenia elewacji oraz wnętrza – tutaj występuje analogia do technologii murowanej;
  • nie trzeba się obawiać, że na ścianach takiego budynku pojawi się grzyba lub pleśń;
  • domy szkieletowe odznaczają się bardzo dobrą izolacyjnością cieplną;
  • jest to rozwiązanie ekologiczne;
  • we wnętrzu domu kanadyjskiego unosi się przyjemny, charakterystyczny zapach drewna, co nadaje mu klimat, zwłaszcza w zimnych miesiącach;
  • szkieletowy dom drewniany może zostać wyposażony w różne rodzaje ogrzewania.

Drewniany dom szkieletowy – zawsze dobry wybór!

Korzyści, które zostały powyżej wymienione i krótko opisane, sprawiają, że inwestycja w dom szkieletowy jest zawsze dobrym rozwiązaniem. To wszystko (a zwłaszcza szybki czas budowy i niższe koszty) sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w szkieletowy dom drewniany.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
7 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *