fbpx
Aranżacja wnętrz

Jakie płytki na przedpokój? Wybieramy

• Zakładki: 7


Przedpokój to miejsce w naszym domu, którego aranżacja powinna być dokładnie przemyślana. Bardzo często nie przywiązujemy zbyt dużej uwagi do przedpokoju, gdyż traktujemy go jako pomieszczenie przejściowe. Powinniśmy jednak zmienić podejście, ponieważ jest to wizytówka naszego domu.

Pamiętajmy o tym, że przedpokój oprócz funkcji reprezentatywnej może pełnić funkcję pomieszczenia do przechowywania. Wybierając płytki podłogowe warto zaznaczyć, że przedpokój przez cały rok narażony jest na zabrudzenia, obtarcia oraz kontakt z wilgocią. Szczególną uwagę musimy zwrócić na twardość, wytrzymałość i odporność na uszkodzenia, ponieważ te cechy wyróżniają dobre płytki.

Nowoczesne płytki podłogowe – imitacje betonu i kamienia naturalnego

Projektanci wnętrz w swoich aranżacjach bardzo chętnie nawiązują do przyrody i natury. Kamienne posadzki to rozwiązanie ponadczasowe, które nada naszemu przedpokojowi niepowtarzalnego klimatu. Sam kamień naturalny jest bardzo drogi i ciężki, jednak producenci płytek proponują nam coraz to ciekawsze możliwości. Płytki imitujące kamień oraz beton to nowoczesne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w naszych domach.

Ogromną zaletą płytek imitujących kamień jest doskonałość naniesienia wzornictwa prawdziwego kamienia. Substytut kamienia sprawi, że nasze pomieszczenia nabiorą luksusu i szlachetności. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby płytki imitujące kamień naturalny zdobiły podłogi naszego przedpokoju, gdyż płytki te są trwałe i bardzo odporne na uszkodzenia. Rozwiązaniem, które również cieszy się ogromną popularnością, są płytki podłogowe imitujące beton.

Mimo surowości taka aranżacja nadaje wnętrzom niesamowitego charakteru. Wszystkie szarości są aktualnie niezwykle pożądane, dzięki czemu pasują do wnętrz urządzanych w wielu różnych stylach. Jeżeli chodzi o przedpokój, to bardzo dobrze sprawdzi się gres imitujący beton. Płytki na korytarz wykonane z gresu zapewnią nam komfort użytkowania, bezpieczeństwo, a przy tym niesamowitą wytrzymałość. Gres do przedpokoju to praktyczne rozwiązanie, idące w parze z bardzo dobrą jakością i świetnym wyglądem.

Jak ułożyć płytki w wąskim przedpokoju?

Płytki wielkoformatowe to sposób na spójną przestrzeń, która nie razi zbyt dużą ilością połączeń, dzięki czemu daje wrażenie optycznie większego pomieszczenia. Tego typu płytki świetnie komponują się z wnętrzami minimalistycznymi, podkreślając ich nowoczesny charakter. Płytki wielkoformatowe są w stanie optycznie powiększyć pomieszczenie, a długie płytki je wydłużyć. Są więc dobrym wyborem, jeśli chodzi o przedpokój. W wąskim korytarzu płytki podłogowe najlepiej układać wzdłuż, gdyż takie ułożenie daje najlepsze efekty wizualne.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
25 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *