fbpx
Aranżacja wnętrz

Jakie kwiaty sprawdza się najlepiej w łazience?

• Zakładki: 8


Łazienki na ogół są pomieszczeniami o ograniczonym nasłonecznieniu i o dużej wilgotności. W ich wnętrzu możemy uprawiać eleganckie rośliny doniczkowe, które podkreślą charakter aranżacji, a jednocześnie będą interesującą ozdobą. Jaki kwiat do łazienki sprawdzi się najlepiej?

Storczyki – idealne rośliny doniczkowe do małej, wilgotnej łazienki

Storczyki to mało wymagające kwiaty, które idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgoci. Rośliny te podkreślają wrażenie elegancji i pasują do niemal każdego pomieszczenia. Ich ozdobą są efektowne kwiaty, które mogą pojawiać się na roślinie kilka razy do roku. Wybarwienie oraz wielkość kwiatów zależą od konkretnego gatunku, niektóre z nich posiadają piękny zapach. W ofertach sprzedaży znajdziemy zarówno storczyki miniaturowe, jak i odmiany z imponująco dużymi kwiatami oraz długimi łodygami.

Bluszcz pospolity

Bluszcze to kolejne bardzo odporne rośliny, które sprawdzają się w uprawie doniczkowej. Zwisające pędy rośliny można ukierunkować, poprowadzić po ścianie lub po elementach wyposażenia łazienki. Dzięki temu możemy stworzyć wymyślną kompozycję roślinną, która podkreśli efektowny wygląd pomieszczenia. Hedera helix (bluszcz pospolity) nie potrzebuje podpór i sam potrafi wspinać się po ścianach. Dzięki temu idealnie komponuje się w aranżacjach zainspirowanych naturą.

Zamiokulkas zamiolistny do uprawy łazienkowej

Nasza czwarta propozycja to popularny zamikulkas zamiolistny, który dorasta do około 1 metra wysokości. Tego typu rośliny doniczkowe nie sprawdzą się w wyjątkowo małej aranżacji, jednak efektownie ozdobią przestrzeń średniej lub dużej łazienki (nawet tej bez okna). Zamiokulkas wytwarza długie liście właściwe, na których wyrastają drobniejsze, ciemnozielone listki. W uprawie doniczkowej na ogół nie doczekamy się kwitnienia, jednak sam wygląd zielonych liści stanowi ciekawą ozdobę, która idealnie prezentuje się w nowoczesnej aranżacji łazienkowej.

Zielistka – idealne rozwiązanie do małej łazienki

Jaki kwiat do łazienki warto wybrać? Nasza ostatnia propozycja to popularna zielistka, która znajduje się w wielu domach. Roślina nie kwitnie, ale wytwarza długie listki z elegancką obwódką i białym wybarwieniem na środku. Głównymi zaletami zielistki są niewielkie wymagania uprawowe, a także uniwersalność. Tego typu rośliny łazienkowe dobrze prezentują się zarówno w aranżacjach klasycznych, jak i nowoczesnych. Wystarczy dobrać odpowiednią donicę i zadbać o prawidłową lokalizację.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
26 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *