fbpx
Aranżacja wnętrz

Jakie kolory ścian pasują do brązowych mebli?

• Zakładki: 16


Ciężko oprzeć się urokowi drewna, dlatego chętnie zapraszamy do wnętrz meble wykonane z tego materiału. Choć wybór kolorów drewna meblowego może przyprawić o zawrót głowy, dla większości z nas sprawa jest oczywista. Kochamy jasny brąz! Według statystyk to najczęściej wybierany przez kupujących kolor mebli. Jeśli nie jesteś wyjątkiem od reguły i również zdecydowałeś się na wyposażenie w kolorze brązowym, zapewne zastanawiasz się, na jaki kolor ścian się zdecydować lub też jakie dodatki wybrać, by jak najlepiej podkreślić urodę brązowych mebli. Służymy pomocą. Zapoznaj się ze wskazówkami znawców tematu.  

Brąz to bardzo ugodowy kolor

Brąz jest jednym z kolorów ziemi. Ten neutralny kolor ma łagodne usposobienie, więc łatwo „dogaduje się” z niemal wszystkimi paletami kolorów. Dobrze czuje się w towarzystwie barw chłodnych. Oddaje ciepło, gdy u boku ma żywe kolory. Uniwersalne połączenie tworzy z bielą, szarością i beżem. Jeśli chcesz stworzyć wnętrze, która uspokaja swą kolorystyką, postaw na niebieskie lub zielone ściany. To bardzo naturalne połączenie zaproponowane przez samą Matkę Naturę. Brązowa kora, zielone liście i niebieskie niebo nad nimi. Takie połączenie barw nie może nie zadziałać. Brąz bez względu na odcień wprowadza do wnętrz przytulność i ciepło. Jeśli chcesz nieco zelektryzować wrażenie, jakie wywołują brązowe meble, zadbaj o modne uderzenie kolorystyczne. Czerwień, fiolet, jasny róż czy może pomarańczowy? Wybierz kolor pasujący do twojej osobowości, bo o dopasowanie do mebli nie musisz się martwić. 

Pamiętaj o tym, że energetyczne duety z brązem możesz tworzyć pod warunkiem, że pomieszczenie ma dużo światła. Słabo oświetlony pokój nie zapewni ci efektu, na jaki liczysz. Zamiast ekscytująco, może być nawet lekko przytłaczająco.

Brązowe meble a styl aranżacji

We wnętrzach urządzonych nowocześnie lub minimalistycznie brązowe meble tworzą udane duety kolorystyczne z granatem, grafitem, czernią i antracytem. Styl retro i boho lubi brąz w towarzystwie fukcji, ciemnego niebieskiego oraz złota i żółci.  W pokojach dziecięcych brąz zyskuje w towarzystwie kolorów miętowego, jasnoniebieskiego i różowego.

Brązowe meble a dodatki

W jakim kolorze powinny być zasłony, by pasować do brązowych mebli? Wszystko zależy od ilości naturalnego światła i stylu aranżacji danego wnętrza.  Pamiętaj o tym, by zasłony były dwa lub trzy tony ciemniejsze niż ściany.  Jeśli chcesz działać kontrastem, możesz zwiększyć liczbę tonów. Brązowe meble, beżowa ściana i granatowe zasłony? Jak najbardziej!  Jak wygląda kwestia duetu brązowych mebli z kanapą? Wszystko zależy od odcienia brązu. Wybierz jasną sofę, jeśli brąz jest intensywny. Gdy masz jasnobrązowe meble, dopełnij je butelkową zielenią, mocnym fioletem, czernią, czerwienią, intensywnym niebieskim lub ciemnym brązem. Co zrobić z dywanem? W tym przypadku styl na liście dopasowania umieść wyżej niż kolor. Ważniejszy jest rodzaj dywanu niż jego barwa.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
38 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *