fbpx
Wnętrza

Jakie fronty przesuwne w drzwiach szafy na wymiar wybrać?

• Zakładki: 11


Fronty lustrzane, ze szkła lakierowanego czy z płyt laminowanych? Poznaj zalety i wady tych popularnych wypełnień szaf na zamówienie i wybierz najlepszy, najbardziej dopasowany do Twoich potrzeb i preferencji. Weź pod uwagę estetykę, trwałość, łatwość utrzymania w czystości i inne podstawowe cechy. Zapraszamy do lektury!

Fronty przesuwne lustrzane do szaf – zalety i wady

Lustrzane fronty przesuwne do szaf na wymiar cieszą się ogromną popularnością w przypadku montażu szafy w przedpokoju, sypialni i garderobie. Umożliwiają pełne przejrzenie się w tafli lustra, optycznie powiększają pomieszczenie i prezentują się bardzo estetycznie.

Wadami frontów lustrzanych są mniejsza odporność na uszkodzenia względem wypełnienia z płyty laminowanej oraz widoczność zabrudzeń i zacieków, co przekłada się na większą trudność utrzymania w czystości.

Fronty przesuwne ze szkła lakierowanego do szaf – zalety i wady

Fronty ze szkła lakierowanego to alternatywa frontów lustrzanych dla osób ceniących wypełnienie ze szkła. Tego typu fronty dostępne są w wielu opcjach kolorystycznych, dzięki czemu można je dopasować do kolorystyki danego pomieszczenia. Są nowoczesne i eleganckie.

Wypełnienie szafy na zamówienie drzwiami z frontem ze szkła lakierowanego podziela wady wymienione w punkcie poświęconym frontom lustrzanym.

Fronty przesuwne z płyty laminowanej do szaf – zalety i wady

Najbardziej dopasowane do danego pomieszczenia są fronty z płyty laminowanej, dostępne w wielu różnych opcjach kolorystycznych imitujących naturalne drewno. To doskonały wybór do pokoju dziennego, gościnnego, biura. Fronty z płyty są łatwe do utrzymania w czystości i odporne na uszkodzenia mechaniczne, idealne do domu, w którym mieszkają dzieci.

W drzwiach wykonanych z płyty nie można się przejrzeć, więc jeśli zależy Ci na tej funkcji, musisz dokupić do pomieszczenia lustro. Ponadto nie powiększysz nimi optycznie przestrzeni.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Indeco.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
8 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *