fbpx
Budowa domu

Jaki rozdzielacz do podłogówki wybrać? Zadbaj o odpowiednią temperaturę w swoim domu!

• Zakładki: 12


Odpowiedni rozdzielacz do podłogówki sprawi, że Twoje ogrzewanie podłogowe będzie działać bez zarzutu. Zmniejszy się zużycie energii, co oczywiście przyniesie Ci spore oszczędności. Jednocześnie we wszystkich pomieszczeniach będzie odpowiednia temperatura. Wystarczy jedynie, że wybierzesz produkt dostosowany do swoich potrzeb.

Jak działa rozdzielacz do podłogówki? 

System ogrzewania podłogowego najczęściej skonstruowany jest z kilku lub kilkunastu obiegów grzewczych. Wszystkie razem tworzą konstrukcję grzewczą, odpowiadającą za utrzymanie właściwej temperatury w całym Twoim domu. 

Rozdzielacz do podłogówkisprawia, że wszystkie te obiegi ze sobą współdziałają. Jego zadaniem jest zapewnienie oraz utrzymanie odpowiedniej temperatury w każdej pętli. Dzięki temu wszystkie pomieszczenia ogrzewane są równomiernie bądź zgodnie z Twoimi wymaganiami. Pozwala to uniknąć niedogrzewania lub przegrzewania niektórych stref, co odbijać by się mogło na komforcie życia mieszkańców budynku. Jednocześnie rozdzielacze zmniejszają zużycie energii, pobierając i wykorzystując jedynie potrzebne jej ilości. To przekłada się na spadek kosztów eksploatacyjnych nieruchomości, przynosząc Ci realne oszczędności.

Jak wybrać rozdzielacz do podłogówki? 

Nie wiesz, jaki rozdzielacz do podłogówki wybrać? Rzeczywiście na rynku jest wiele różnych urządzeń. Nie brak rozwiązań do 6, 8, 10 czy nawet 12 obwodów. Co więcej, dostępne są opcje o rozmaitych maksymalnych obciążeniach cieplnych, różnorodnych rozstawach rur czy temperaturze zasilania. To sprawia, że podjęcie decyzji nie jest aż tak łatwe. 

Wybierając rozdzielacz do podłogówki, kieruj się przede wszystkim charakterystyką swojej instalacji grzewczej. Policz liczbę obwodów i wybierz odpowiedni materiał wykonania. Weź pod uwagę także stopień izolacji budynku i jego zapotrzebowanie energetyczne. To pozwoli Ci na wybranie produktu, które zagwarantuje Ci równomierną dystrybucję ciepła, bez jednoczesnego przeciążania całego układu. 

Dla bardziej wymagających użytkowników są dostępne też rozdzielacze dysponujące dodatkowymi funkcjami. Znaleźć możesz produkty wyposażone w rotametry, mieszacze pompowe czy przepływomierze. Wybieraj ponadto między rozdzielaczami z nyplami oraz takimi bez złączek zaciskowych. Dzięki tej różnorodności stworzysz wydajny i energooszczędny układ, perfekcyjnie dostosowany do Twojej nieruchomości. 

Wybierz odpowiedni rozdzielacz do podłogówki i ciesz się komfortem w swoim domu

Rozdzielacz do podłogówki może kosztować od kilkudziesięciu, do nawet kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, jak bardzo zaawansowane technologicznie urządzenie wybierzesz. Zawsze natomiast warto sięgać po opcje najwyższej jakości, wykonane z trwałych materiałów i polecane przez profesjonalistów. Stanowi to bowiem gwarancję niezawodności sprzętu przez długie lata. Będziesz mógł więc mieć pewność, że zapewni Ci on komfort cieplny w każdym pomieszczeniu, a jego zakup będzie inwestycją zwracającą się w postaci niższych rachunków za ogrzewanie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
13 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *