fbpx
Wokół domu

Jaką bramę wjazdową wybrać, gdy jest mało miejsca?

• Zakładki: 15


Oferta bram wjazdowych jest dziś bardzo wszechstronna. Najbardziej popularne modele to typowe bramy przesuwne oraz skrzydłowe. O ile bramy rozwierane potrzebują więcej przestrzeni, o tyle bramy przesuwne można zamontować przy podjazdach krótkich. W tym przypadku skrzydło bramy przesuwa się wzdłuż linii ogrodzenia. By wjazd na posesję był komfortowy, tradycyjna brama przesuwna potrzebuje dość szerokiego podjazdu. A na jaką bramę zdecydować się, gdy dysponujemy niedużą działką z wąskim i krótkim podjazdem?

Jaka brama wjazdowa, gdy jest mało miejsca?  

Istnieją różne alternatywy dla standardowych bram przesuwnych oraz skrzydłowych. Jedną z nich jest brama harmonijkowa inaczej zwana składaną lub łamaną. W jej konstrukcji wykorzystywane są zawiasy teleskopowe. Dzięki temu skrzydło bramy podczas otwierania i zamykania może wielokrotnie się łamać. Taka brama zajmuje znacznie mniej miejsca niż tradycyjna brama rozwierana.  

Inną możliwością jest zamontowanie bramy teleskopowej. Jest to odmiana wariantu przesuwnego. Czym cechuje się takie rozwiązanie? W opcji tej brak jest dużego, ciężkiego skrzydła, które zajmuje sporo miejsca wzdłuż linii ogrodzenia. Zamiast tego brama teleskopowa jest wyposażona w dwa, niewielkie skrzydła, które płynnie się na siebie nakładają tworząc jeden rząd. Bramy teleskopowe

  • zdadzą egzamin przy wąskich posesjach z krótkim podjazdem, 
  • sprawdzą się na nierównym terenie, 
  • zachwycają atrakcyjnym designem. 

Bramy teleskopowe dostępne są zarówno w wersji samonośnej, jak i szynowej. Są w pełni zautomatyzowane i zapewniają wysoki komfort użytkowania. Istotną kwestią jest jednak zainwestowanie w wysokiej jakości zestawy do montażu bramy. 

Innowacyjne akcesoria do bram wjazdowych 

Uznanym na całym świecie producentem zaawansowanych technologicznie akcesoriów do bram wjazdowych jest włoska firma HI-MOTIONS – bramy przesuwne samonośne https://himotions.pl/. Producent jest częścią Benincà Group, słynącej z bogatego doświadczenia w sektorze automatyki. Wszystkie elementy do bram podlegają ścisłej kontroli jakości w biurze badań i rozwoju Beninca. Są to elastyczne, niezawodne rozwiązania, precyzyjnie dostosowane do potrzeb indywidualnych klientów.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
23 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *