fbpx
Aranżacja wnętrz

Jak zasłonić okno dachowe?

• Zakładki: 8


W każdej przestrzeni powinniśmy mieć możliwość kontroli oświetlenia zarówno sztucznego, jak i naturalnego, by móc je dopasować do bieżących potrzeb. Właśnie dlatego decydujemy się na kilka źródeł światła o różnym natężeniu i systemy do zasłaniania okien. Podpowiadamy, jak zasłonić okno dachowe, by nieco ograniczyć nagrzewanie pomieszczenia.

Jak zasłonić okno dachowe? Roleta

Często pierwszym wyborem są klasyczne rolety i jest to dobry wybór. Pełnią one funkcję zaciemniająco-blokującą oraz dekoracyjną. Gdy są zasłonięte, pozwalają zmniejszyć nawet o 76% ilość ciepła dostającego się do pomieszczenia. Jest to szczególnie ważne latem, gdyż poddasze nagrzewa się szybciej niż inne wnętrza i czasami po prostu ciężko tam wytrzymać. Rolety zbudowane są z tkaniny, prowadnic bocznych i kasety osłaniającej. Swobodne prowadzenie materiału umożliwia nam kontrolę panujących warunków atmosferycznych, aż do pełnego zaciemnienia wnętrza. Występują w wielu kształtach, rozmiarach i stylach, więc możesz dopasować je do wystroju poddasza. Główne dwa rodzaje to rolety zewnętrzne i wewnętrzne. Podstawową różnicą jest oczywiście miejsce montażu – na zewnątrz lub wewnątrz. Rolety zewnętrzne są droższe, ale za to bardziej efektywne. Pozwalają na pełną kontrolę warunków panujących na poddaszu.

Jak zasłonić okno dachowe? Folia odblaskowa UV

Cienka, przezroczysta folia, która jest mocowana do wewnętrznej strony okna dachowego, odbija światło UV, zapewniając jednocześnie krystalicznie czysty widok nieba. Zapobiega przedostawaniu się zbyt dużej ilości ciepła i światła do pomieszczenia, dzięki czemu we wnętrzu panuje przyjemny i chłodny klimat. Jest to rozwiązanie całoroczne.

Jak zasłonić okno dachowe? Plisa

Plisa jest rodzajem osłony przystosowanej do działania po takim samym kątem jak okno. Sprawdzi się zatem zarówno w przypadku tradycyjnych okien, jak i przeszkleń o nietypowym kształcie oraz okien dachowych.  Plisa do okna dachowego kontroluje stopień nagrzewania pomieszczenia latem, nie doprowadzając do jego wychłodzenia zimą. Rolety plisowane są wyposażone w praktyczny mechanizm, który pozwala na ich składnie i rozkładanie w dowolnie wybranej części, umożliwiając sterowanie w trudno dostępnych miejscach. Dodatkowy system bocznych linek powoduje, że tkanina nie opada i się nie wybrzusza. Możesz wybierać aż z kilkuset materiałów zaciemniających, więc nie istnieje obawa, że ten system zasłaniający okno nie będzie pasować do reszty projektu.


     

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
16 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *