fbpx
Ciekawe rozwiązania

Jak zaoszczędzić na remoncie? Sprawdzone sposoby na remont tanim kosztem!

• Zakładki: 7


Jak zaoszczędzić na remoncie? Od dłuższego czasu myślisz nad remontem swojego domu lub mieszkania, ale cały czas się wahasz? Szalejąca inflacja, niestabilna sytuacja na świecie i problemy z dostępnością niektórych materiałów zniechęcają Cię do wystartowania z pracami? Oto 5 sposobów na remont tanim kosztem, dzięki którym prace przebiegną sprawniej, a Ty zapłacisz mniej.

Porównywanie i negocjowanie cen

Tani remont mieszkania to remont dobrze zaplanowany i przeprowadzony z głową. Podczas wyboru materiałów i elementów wyposażenia potrzebnych do remontu podstawą powinno być dla Ciebie porównywanie cen. Kwoty, jakie w różnych miejscach trzeba zapłacić za te same rzeczy, mogą znacząco się różnić! Jeśli możesz, sprawdź ceny w kilku sklepach – bardzo pomocne mogą być tu dostępne w sieci porównywarki cenowe.

Kupowanie tam, gdzie towary można zwracać

Bardzo często zdarza się, że podczas remontu okazuje się, że źle oszacowałeś ilość potrzebnych materiałów i zostało kilka nieotwartych paczek np. płytek, kleju czy fugi. Takie materiały najprawdopodobniej nie będą Ci już potrzebne, a jeśli będziesz mógł bez problemu zwrócić je do sklepu, wydane wcześniej pieniądze wrócą do Ciebie.

Zamiast kupować – przerabiaj

Szukasz pomysłu na tani remont mieszkania? Zamiast kupować, przerabiaj! Projety DIY i samodzielne odnawianie mebli to świetny sposób na wypełnienie mieszkania stylowymi i niepowtarzalnymi egzemplarzami. Skąd wziąć meble do odnowienia? Poszperaj na strychu u babci lub cioci oraz poszukaj na targach staroci czy serwisach aukcyjnych.

Niektóre prace można wykonać samodzielnie

Nie każdy musi znać się na wszystkim i w przypadku niektórych czynności wynajęcie profesjonalnej ekipy remontowej może być konieczne. Podczas remontu trzeba jednak wykonać również szereg prac, do których wystarczy jedynie trochę czasu i ewentualnie szybkiego doszkolenia się przy pomocy wideoporadników dostępnych w sieci.

Znaleźć dobrą ekipę remontową!

Tani remont mieszkania, który obejmuje trudniejsze prace, takie jak wykonanie nowej instalacji elektrycznej czy pełny remont łazienki najprawdopodobniej będzie wymagał zatrudnienia fachowca. Czy warto wybierać najtańszego specjalistę, jakiego znajdziesz na rynku tylko po to, by zaoszczędzić? Nie jesteśmy fanami takiego rozwiązania.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
7 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *