fbpx
Aranżacja wnętrz

Jak zamontować drzwi wejściowe rozwierne? 

• Zakładki: 10


Montaż drzwi wewnętrznych i zewnętrznych rozwiernych należy przeprowadzić w odpowiednim czasie. Wszystkie prace mokre remontowe (tzn. nakładanie tynków, gładzi, farby) muszą zostać zakończone, a pomieszczenia powinny być suche i dobrze wywietrzone.

Jeśli zamontujesz ościeżnicę w wilgotnej ścianie, ta może się wybrzuszać i pękać. Pamiętaj więc, by odczekać kilka dni po zakończeniu remontu lub prac wykończeniowych w domu.

Jak zamontować drzwi wejściowe i te pomiędzy pomieszczeniami?

Montaż drzwi zewnętrznych i wewnętrznych rozwiernych rozpocznij od sprawdzenia szerokości murów, w których mają być obsadzone. Na podstawie tych informacji dobierz rodzaj ościeżnicy. Dostępne są dwa typy:

  • stałe – to tańsze rozwiązanie, które ma zastosowanie w nowym budownictwie ze ścianami o regularnej szerokości;
  • regulowane – tego typu ościeżnice są stosowane w przypadku ścian o niestandardowych wymiarach; składają się z elementu bazowego oraz regulowanego, pozwalającego na dopasowanie ościeżnicy do grubości ściany.

Przygotowanie ścian i poszczególne etapy montażu drzwi

Otwór w ścianie należy odpowiednio przygotować. Powinien być o około 5–10 mm większy od rozmiarów ościeżnicy. Sprawdź też, czy jest odpowiednio suchy. Oczyść mur z wszelkich pozostałości po remoncie – lekko go przeszlifuj i odkurz. Dzięki tym czynnościom poprawisz przyczepność futryny.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
14 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *