fbpx
Budowa domu

Jak zamontować bramę panelową uchylną? Instrukcja krok po kroku

• Zakładki: 9


Montaż uchylnej panelowej bramy ogrodzeniowej przedstawiamy na przykładzie bramy dwuskrzydłowej. Proces montaży należy rozpocząć od przygotowania dołków, przeznaczonych na słupy zawiasowe oraz zamkowe.

Odstęp pomiędzy tymi dołkami zależy oczywiście od szerokości bramy, a także od wielkości elementów zawiasowych oraz montażowych. Przyjmuje się, że taki dołek powinien mieć wymiary 30×30 cm, a jego głębokość powinna wynosić około 100 cm. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że słupy należy zabetonować około 10 cm poniżej granicy przemarzania gruntu w danej okolicy.

Kolejny etap to zamocowanie zawiasów do słupów zawiasowych, natomiast do słupa zamkowego mocuj się zatrzask. Bardzo ważne, aby zamocować go odpowiednio do kierunku, w którym brama ma być otwierana. W dalszej kolejności wstawia się je do wykopanych wcześniej dołków i zalewa się je betonem. Jeśli chodzi o sposób przygotowania betonu, należy postępować zgodnie z instrukcją producenta – najlepiej do tego celu sprawdzi się beton klasy 25. Bardzo ważne, aby przy użyciu poziomicy, sprawdzić poziom słupków.

Teraz czas na przygotowanie skrzydeł bramy. W przypadku bramy manualnej, należy zainstalować zamek na jednym ze skrzydeł i rygiel na drugim. Przygotowane w ten sposób skrzydła bramy umieszcza się na dolnym zawiasie, a później mocuje się górny zawias. Istotne, aby utrzymać je w poziomie – w związku z tym należy to kontrolować poziomicą. Jeśli chodzi natomiast o bramy automatyczne, kątowniki mocuje się do skrzydeł, a płytki maskujące do słupów. Ostatni etap to montaż ogranicznika oraz dystansów do podłoża.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
14 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *