fbpx
Ciekawe rozwiązania

Jak zabezpieczyć meble przed psem?

• Zakładki: 7


Chociaż zwierzę bezwarunkowo kocha swoich domowników, bardzo często staje się źródłem ich problemów. O ile niszczenie drobnych przedmiotów można jakoś przeżyć, o tyle ze niszczeniem mebli ciężko się pogodzić. Raczej niewiele osób stać na to, by wymieniać kanapę lub komodę co kilka miesięcy, a wszystkim zależy na mieszkaniu w miejscu estetycznym i schludnym. Jak zabezpieczyć meble przed psem? Mamy dla was kilka porad.

Gryzienie jest jednym z naturalnych zachowań psów i nie jesteśmy w stanie – i nawet nie powinniśmy – zwalczyć tej potrzeby. Możemy jednak sprawić, by nasz czworonożny pupil miał możliwość oddawania się temu zachowaniu w mniej uciążliwy dla nas sposób. O ile gryzieniem szczeniaków nie powinniśmy aż tak bardzo się martwić, zapewniając im gryzaki z elementami drapiącymi i masującymi, przynoszącymi ulgę obolałym przez proces ząbkowania dziąsłom, o tyle nadmierne gryzienie przez dorosłe psy powinno nas mocno zainteresować. Koniecznie trzeba przyjrzeć się zwierzakowi, by ustalić źródło problemu i odpowiedzialnie podejść do jego rozwiązania. Być może psie potrzeby nie są dostatecznie zaspokajane i gryzienie jest formą zwrócenia na nie uwagi. Innym powodem mogą być problemy zdrowotne.

Przyczyna gryzienia różnych rzeczy – w tym mebli – przez dorosłe psy:

  • nuda,
  • próba zwrócenia na siebie uwagi,
  • smutek (lub złość) wynikający z porzucenia,
  • nadmiar energii,
  • problemy zdrowotne.

Jak zabezpieczyć meble przed psem?

Ostre psie zęby nie mają litości dla wszystkiego, co drewniane. Szczególnie mocno obrywa się nóżkom od krzeseł. Najprościej byłoby je wymienić na metalowe, ale nie zawsze się da. Poza tym możemy nie być gotowi na dekoracyjno-aranżacyjne kompromisy i trzeba jakoś inaczej sobie poradzić. Podrapane drewniane drzwi to kolejny problem, o narożnikach szaf nawet nie wspominamy. Wiadomo, jak jest! Miękkie obicia mebli tapicerowanych też nie wychodzą bez szwanku ze spotkania z psimi zębami. Co robić? Jeśli gryzaki, drapaki, dodatkowe spacery i odpowiednio prowadzona tresura nie rozwiązują problemu, trzeba sięgnąć po preparaty w sprayu lub aerozolu, specjalną folię ochronną, a także pokrowce, narzuty i ochraniacze wykonane z gęsto tkanego materiału.

Jak zabezpieczyć meble przed psem – spray

Gdy twoje dzieci obgryzały paznokcie i skóry, ratunkiem były preparaty typu „gorzki paluszek”. Ze swoimi pupilami postępuj tak samo. Nanieś preparaty odstraszające zapachem na gryzione przez psy miejsca i gotowe. Wybieraj te, które oparte są na naturalnych olejkach, by nie zaszkodzić swojemu pupilowi, gdy w jakiś sposób zwalczy niechęć do zapachu i ponownie dobierze się do mebli.  Nie zdarza się to często, ale jednak! Jeśli metoda zawiedzie, warto skorzystać z pomocy psiego behawiorysty.

Jak zabezpieczyć meble przed psem – folia ochronna

Innym sposobem zabezpieczenia mebli jest pokrycie ich specjalną folią ochronną. Jest ona bezbarwna, na ogół samoprzylepna (nie pozostawia śladów kleju na meblach), a na dodatek możną ją docinać, by lepiej dopasować do powierzchni mebla. Możesz zastosować ją na meblach (nie nadaje się do mebli tapicerowanych), drzwiach i innych przedmiotach o gładkiej powierzchni.

Jak zabezpieczyć meble przed psem – pokrowce, narzuty i ochraniacze

Ratunkiem dla twojej kanapy będą pokrowce, narzuty i ochraniacze wykonane z gęsto tkanego materiału, który jest po prostu dużo trwalszy. Szukaj tkanin z symbolem pet friendly. Są one odporne na kontakt ze zwierzęcymi pazurami i zębami, a ponadto ułatwiają czyszczenie mebli z sierści zwierząt.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
23 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *