fbpx
Aranżacja wnętrz

Jak zabezpieczyć dywan przed przesuwaniem?

• Zakładki: 8


Mniejszy lub większy dywan, jeśli nie jest odpowiednio przymocowany do podłogi, zaczyna być kłopotliwy. Nie tylko psuje ogólny odbiór aranżacji, ale i stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa. Jeśli nie chcesz we własnym domu zachowywać się, jak na lodowisku, gdzie z rozwagą stawiasz każdy krok, zapoznaj się ze wskazówkami projektantów wnętrz, które pomogą zapobiec przesuwaniu się dywanu.

Jak zabezpieczyć dywan przed przesuwaniem: użyj filcowej podkładki dywanowej

Często zapominamy o najprostszych rozwiązaniach. Jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie dywanu na swoim miejscu, zapobieganie zwijaniu się rogów, jest umieszczenie pod nim podkładki filcowej. Ten łatwo dostępny produkt jest znajdziesz w różnych rozmiarach. Dzięki temu łatwo go dopasujesz do różnych typów dywanów i podłóg. Możesz również kupić podkładkę na zamówienie, aby pasowała do dywanu o nietypowych rozmiarach. Oprócz utrzymywania dywaników na miejscu podkładki chronią również podłogę. Przedłużają jej żywotność, ułatwiają odkurzanie i czyszczenie, pomagają wygłuszyć pomieszczenie. Pamiętaj, że podkładka filcowa musi być odrobinę mniejsza od dywanu. Nie może poza niego wystawać.

Jak zabezpieczyć dywan przed przesuwaniem: narożne chwytaki do dywanów

chwytaki do dywanu

Chwytaki do dywanów skutecznie zapobiegają zwijaniu się narożników. Dzięki nim utrzymasz duży dywan lub mały bieżnik na miejscu w stanie idealnym. Będzie prezentować jak na zdjęciach w katalogu!  Mają mocny klej po stronie, który przylega do spodu dywanu oraz antypoślizgową silikonową powierzchnię po stronie, która leży na podłodze. Niewątpliwą zaletą chwytaków dywanowych jest brak trudnych do czyszczenia pozostałości kleju na podłodze. Sprawdzą się na wielu powierzchniach, w tym na twardym drewnie, płytkach i marmurze.

Jak zabezpieczyć dywan przed przesuwaniem: zastosuj taśmę dywanową

Dwustronna taśma dywanowa podobnie jak chwytaki ma klej z jednej strony oraz powierzchnię silikonową z drugiej.  Występuje w formie rolki i można ją przyciąć do rozmiaru potrzebnego do obrysowania dywanu. Jest dobrym wyborem w przypadku mniejszych dywaników, takich jak bieżnik kuchenny lub wycieraczka.

Jak zabezpieczyć dywan przed przesuwaniem: uszczelniacz silikonowy

To jest z tych produktów o milionie talentów. Choć kojarzysz go z roli wypełniacza pęknięć w ramach okiennych, potrafi zdziałać cuda w niemal każdej przestrzeni. Skutecznie zapobiega przesuwaniu się dywanów. Wyciśnij małe kropki uszczelniacza na spod dywanu (bezpośrednio z tuby lub za pomocą pistoletu uszczelniającego), a następnie pozwól mu osiąść na powierzchni. Na ogół trwa to kilka chwil. Kolejnym krokiem jest już tylko dociśnięcie dywanu do podłogi.

Jak zabezpieczyć dywan przed przesuwaniem: samoprzylepne rzepy do dywanów

Rzepy dywanowe to kolejny skuteczny sposób na zapobieganie przesuwaniu się dywanów. Składają się z dwóch części – haczyka i pluszu – które pozwalają na wielokrotne łączenie i rozdzielanie elementów. Jedną część mocuje się pod każdym rogiem dywanu, a drugą na podłodze. Teraz wystarczy odpowiednio ułożyć dywan, aby elementy rzepu mogły się połączyć. Jest to na tyle silne rozwiązanie, aby utrzymać dywan na miejscu i jednocześnie na tyle łatwe do zdjęcia, by móc bez niczyjej pomocy zmieniać położenie dywanu, np. podczas czyszczenia powierzchni pod nim. Powierzchnia, do której przyklejamy rzep, musi być czysta, równa i odtłuszczona.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
16 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *