fbpx
Aranżacja wnętrz

Jak zaaranżować łazienkę dla dzieci?

• Zakładki: 10


Aranżując łazienkę, nie pomijaj potrzeb najmłodszych domowników. Dzieci również zaczynają i kończą dzień w tym miejscu. Stwórz przestrzeń, która jest jednocześnie zabawna i szykowna, w której dziecko będzie czuć się naprawdę komfortowo. Niech to będzie strefa zachęcająca zarówno do kąpieli z dużą ilością piany, jak i utrwalania dobrych nawyków higienicznych, tj. mycia zębów i rąk. Jak zaprojektować łazienkę dla dzieci? Oczywiście wspólnie z dziećmi. W kwestii dekoracji powinny mieć sporo do powiedzenia.

Jak zaaranżować łazienkę dla dzieci: wybierz motyw tematyczny

Stworzenie wyjątkowej przestrzeni jest prostsze, niż myślisz. Nie chodzi o to, by zacząć miniaturyzować łazienkę, instalując malutkie zlewy, czy też niskie toalety z kolorowymi deskami sedesowymi (chociaż akurat kolorowa deska nie jest złym pomysłem). Chodzi o wybranie motywu, który będzie towarzyszyć twojemu dziecku do czasu, aż podrośnie na tyle, iż uzna, że już pora na zmianę dekoracji. W łazience mogą zagościć ulubieni bohaterowie z bajek, zwierzęta, rośliny i każda inna rzecz, która sprawia radość maluchowi. Najlepiej zabrać go do sklepu i pozwolić wybrać jeden z zestawów tematycznych. Polegaj na zdaniu i wyobraźni dziecka, trzymając jednak rękę na pulsie.  O aranżacyjny chaos naprawdę łatwo. Twoim zadaniem jest przekonanie dziecka, że księżniczki, potwory, samochody, wóz strażacki, postacie z komiksów Marvela i wielka żyrafa niekoniecznie powinny znaleźć się w jednym pomieszczeniu w tym samym czasie.  

Jak zaaranżować łazienkę dla dzieci: postaw na kolor

Zabawki, książki, programy dla dzieci, teledyski do ulubionych piosenek – kolor w życiu dziecka jest wszechobecny. Nie inaczej powinno być w łazience. Nawet nie próbuj forsować „zbyt dorosłej” palety barw. Raczej staraj się odnaleźć dziecko w sobie. Nie musisz przemalowywać całej łazienki. Wystarczy, że zadziałasz kontrastem i ożywisz wybrane strefy głębokimi kolorami lub też pasmami koloru tu i ówdzie. Neutralna szata twojej łazienki może jedynie zyskać. Kiedy trzeba, proponuj kompromisy. Jeśli wybrany przez dziecko kolor jest nie do zaakceptowania, pozwól mu na akcesoria łazienkowe lub ręczniki w tym kolorze. Po jakimś czasie będzie można je wymienić bez szkody dla całej aranżacji.

Jak zaaranżować łazienkę dla dzieci: atrakcyjne przechowywanie

Większość dzieci ma czarny pas w tworzeniu bałaganu. Z takim podejściem twój ciężko wypracowany spokój raczej szybko zmieni adres. Postaraj się uczynić z przedmiotów do przechowywania ciekawe elementy aranżacji. Ułatw im odkładanie przedmiotów na miejsce, dbając o atrakcyjną formę półek, schowków, organizerów itp.

Jak zaaranżować łazienkę dla dzieci: akcesoria i dodatki

Kolorowe kubki do mycia zębów, zabawna nakładka na baterię wannową, osłonka na szczoteczkę do zębów w kształcie jakiegoś zwierzątka, zasłonka prysznicowa z motywem bajkowym czy też seria ręczników z ulubionym bohaterem – jest mnóstwo pomysłów, by sprawić, aby dziecko poczuło się naprawdę znakomicie w „dorosłej” łazience.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Najważniejszą rzeczą w aranżacji łazienki dla dziecka jest oczywiście bezpieczeństwo. Nie możesz pominąć takich elementów jak antypoślizgowe podkładki, stołek z gumowymi nóżkami, wszelkie uchwyty czy po prostu wiszący worek na zabawki kąpielowe. Te przedmioty również nie muszą być nudne. Wystarczy, że ubierzesz je w kolor i odpowiednie wzory.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
36 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *