fbpx
Wnętrza

Jak wynająć mieszkanie po przybyciu do nowego miasta?

• Zakładki: 46


Najważniejszy egzamin za mną. Dzięki doskonale zdanej maturze dostałem się na wymarzone studia prawnicze na wszystkich trzech wybranych przeze mnie uczelniach. Nie ukrywam, że przy ostatecznym wyborze uniwersytetu kierowałem się sercem – Wrocław jest najpiękniejszym polskim miastem. Ale gdy zacząłem szukać mieszkania do wynajęcia, rozum przejął całkowitą kontrolę.

Czy samemu można znaleźć mieszkanie?

Może i egzamin dojrzałości był najważniejszym egzaminem w moim życiu, najtrudniejszym okazało się jednak znalezienie lokum, w którym spędzę przynajmniej pierwszy rok studiów. Dlaczego? Najpierw przeglądałem ogłoszenia na darmowych portalach niespecjalizujących się w pośrednictwie nieruchomościami. Ponieważ poważnie podchodzę do studiów i zamierzam poświęcić się im całkowicie, potrzebuję samodzielnego mieszkania, w którym będę miał ciszę i spokój. Jednak nie będę miał czasu pracować, a kredyt studencki i pomoc rodziców wystarczą tylko na kawalerkę. Zakres poszukiwań miałem więc ograniczony.

Gdy już upatrzyłem kilka mieszkań, zacząłem dzwonić i umawiać się na ich oglądanie. I dopiero się zaczęło… Część osób w ogóle nie odbierała (i oczywiście nie oddzwaniała), z częścią nie mogłem dojść do porozumienia w kwestii terminu spotkania. Udało się umówić z dwójką właścicieli. Pierwsza kawalerka okazała się być dużym pokojem w apartamencie, a za wynajem drugiej kawalerki właścicielka chciała taką kwotę, która w ogłoszeniu podana była wraz z opłatami.

Z pomocą przyszedł pracownik biura pośrednictwa nieruchomościami

Sprawę postanowiłem oddać w ręce profesjonalistów. Tym razem miałem ogromne szczęście. Trafiłem na biuro pośrednictwa nieruchomościami, w którym pracują młodzi ludzie, którzy w mig zrozumieli, z jakimi problemami się borykam.

Jeszcze tego samego dnia umówili mnie z właścicielem kawalerki i może to łut szczęścia, ale lokum okazało się strzałem w dziesiątkę, a właściciel konkretnym człowiekiem. Obu nam zależało na szybkiej finalizacji, na miejscu podpisaliśmy przygotowaną przez pracownicę biura umowę. Dzięki temu miałem pewność, że przygotowana jest ona rzetelnie i po przeczytaniu jej nie miałem żadnej wątpliwości czy podpisanie tej umowy jest bezpiecznym posunięciem.

Wynajmowanie mieszkania? Tylko z pośrednikiem nieruchomości

Gdybym od razu zaczął szukać mieszkania korzystając z usług pośrednika nieruchomości na pewno nie kosztowałoby mnie to tyle nerwów, czasu, a także pieniędzy za nocleg. Przy każdej kolejnej okazji wynajmu, a później kupna na pewno będę korzystał z pomocy specjalistów.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *