fbpx
Aranżacja wnętrz

Jak wykorzystać suchy zlew?

• Zakładki: 11


Jeśli szukasz ciekawych rozwiązań, które pozwolą wprowadzić do wnętrza rustykalny klimat, w kręgu twoich zainteresowań powinien znaleźć się suchy zlew, a dokładniej szafka, która kiedyś była jego częścią. Podpowiadamy, jak ją zaaranżować.

Suchy zlew – co to jest?

Suchy zlew to szafka z lekko cofniętym blatem, na której umieszczano umywalkę i dzbanek na wodę. W szafce zwykle przechowywano ręczniki, pościel i artykuły higieny osobistej. Suche umywalki jeszcze przed początkiem XX wieku były podstawowym elementem wyposażenia większości gospodarstw domowych. Umożliwiały codzienną higienę osobistą i drobną przepierkę. Umieszczane były w kuchniach, łazienkach, a czasami nawet sypialniach. Okazjonalnie można było spotkać je na werandach. Były wykonywane z drewna, najczęściej sosnowego.

Suchy zlew współcześnie

Pierwotna funkcja suchego zlewu została zatracona. Dzisiaj ten rodzaj mebla jest popularny z innego powodu. Szafka z przeszłością stanowi oryginalne miejsce do przechowywania lub ekspozycji przedmiotów zarówno kolekcjonerskich, jak i o wartości sentymentalnej. Ten zwracający uwagę element aranżacji dodaje wnętrzu charakteru.

Jak wykorzystać suchy zlew w poszczególnych pomieszczeniach?

Suchy zlew w kuchni

Szafka pod suchy zlew może stać się przedłużeniem blatu roboczego, dodatkowym modułem kuchennej wyspy lub po prostu pięknym wykończeniem kuchni w stylu rustykalnym, tak zwaną kropką nad i aranżacji. To funkcjonalne miejsce do przechowywania naczyń lub akcesoriów kuchennych.

Suchy zlew w jadalni

Może stać się twoją nową strefą bufetową na wzór szwedzkiego stołu. Czy umieścisz tam naczynia, produkty sypkie, czy może dania gorące, to już zależy wyłącznie od tego, co lubisz spożywać na śniadanie.

Suchy zlew w sypialni

Potrzebujesz szafki nocnej w stylu vintage lub pięknej toaletki z dużym lustrem? Nic prostszego. Suchy zlew znakomicie odnajdzie się w nowych funkcjach. Możesz również zrezygnować z tradycyjnego przewijaka i przerobić szafkę pod umywalkę na stół do przewijania dziecka. Dzięki półkom, chusteczki, pieluchy i puder będziesz mieć pod ręką.

Suchy zlew w przedpokoju

Suchy zlew w przedpokoju to rozwiązanie twoich problemów z kluczami i drobnymi bibelotami. Na szafce możesz umieścić wazon z kwiatami lub wyeksponować niewielką rzeźbę.

Suchy zlew

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
12 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *