fbpx
Ogród

Jak wykorzystać stare ramy okienne i drzwi w ogrodzie?

• Zakładki: 15


Szukasz sposobu na uczynienie swojego ogrodu przestrzenią naprawdę wyjątkową, która zachwyca kreatywnym podejściem do aranżacji? Jeśli tak, to z pewnością dostrzeżesz możliwości, jakie drzemią w ramach okiennych i starych drzwiach. To doskonały sposób na dodanie głębi przestrzeni, a także podkręcenie panującej w ogrodzie atmosfery.

Mądry recykling zawsze w cenie. Zamiast wyrzucać podniszczone ramy okienne lub wypaczone drzwi, poświęć im nieco uwagi i daj szansę na drugie życie. Odwdzięczą się w dwójnasób, pomagając lepiej zorganizować przestrzeń, a ponadto upiększając ją. Wykorzystaj ciekawe kształty przedmiotów, tworząc z nich kwietniki, stelaże do zawieszania dekoracji lub dekoracje same w sobie. Nie staraj się upiększać ich na siłę, odnawiać.  Naturalne ubytki w farbie lub nierówna faktura dodają im uroku, sprawiając, że odnosimy wrażenie, że od zawsze były w twoim ogrodzie.

Jak wykorzystać ramy okienne i drzwi w ogrodzie?

Stare, obdrapane drzwi mogą stać się twoją własną ściankę ekspozycyjną. Oprzyj je o ścianę budynku, a następnie zawieś na nich dekoracyjną konewkę, połowę glinianej doniczki (przyklej ją) lub nawet domek dla ptaków. Możesz zamienić je w kwietnik, oryginalny stół lub bramę do tajemniczego świata. Nie potrzebujesz parawanu, który osłoni cię przed spojrzeniami sąsiadów?  Drzwi są do tej roli stworzone. Równie dobrze będą czuć się jako części ogrodowej altany. Innym pomysłem jest uczynienie ich elementem stanowiska roboczego. Przyda się niewielki stolik i kilka półeczek. Zamontuj je na drzwiach.  Powieś ramę okienną na ścianie, a w miejsce szyb wstaw lustra. Stwórz ramę do wertykalnej uprawy sukulentów. Przerób ramę na wieszak. Zamień ramy okienne w efektowne kwietniki. Część powieś na elewacji, resztę oprzyj o ścianę. Te i wiele innych niecodziennych rozwiązań możesz z powodzeniem wprowadzić do ogrodów w starym stylu lub też ogrodów romantycznych.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
261 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *