fbpx
Meble

Jak wyczyścić kółka od fotela biurowego?

• Zakładki: 8


O ile siedzisko, oparcie i podłokietniki leżą w kręgu naszych zainteresowań, gdy czyścimy fotel biurowy, o tyle kółka są traktowane po macoszemu lub też w ogóle nie zawracamy sobie nimi głowy. Oczyszczenie kółek od foteli obrotowych potrafi być wielkim utrapieniem. Pomimo iż zbierają kurz, resztki jedzenia, włosy, sierść i inne zabrudzenia, bardzo często poświęcamy im tylko tyle uwagi, ile zajmuje przetarcie szmatką do kurzu. Zaczynamy się nimi interesować, gdy kółka ledwo się obracają lub nie obracają się wcale. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wyczyścić kółka od fotela biurowego, zostań z nami.

Niezależnie od tego, z jakim typem kółek mamy do czynienia, należy czyścić jej regularnie. Teoria teorią, a w praktyce na ogół wychodzi zupełnie inaczej. Być może niektórzy lubią co kilka miesięcy przebijać się przez pancerz brudu. Nie oceniamy. Gdybyście jednak chcieli zmienić nawyki związane z czyszczeniem fotela biurowego, służymy pomocą.

Jak wyczyścić kółka od fotela biurowego? Od czego zacząć?

Są dwie szkoły czyszczenie kółek – łatwiejsza i trudniejsza.  Tak naprawdę bardziej pasuje podział na szybszą i dłuższą. W tej pierwszej wystarczy obrócić fotel do góry nogami i oprzeć go o coś, aby był stabilny. Druga zakłada demontaż i ponowny montaż kółek. Łatwiej czyścić kółko, trzymając je w dłoni, ale nie każdy ma czas na późniejszą zabawę z kółkami. 

Jak wyczyścić kółka od fotela biurowego? Przydatne akcesoria

Czego potrzebujesz, by móc oczyścić kółka od fotela biurowego? Wszystko zależy od tego, co się w nie wkręciło. Warto jednak przygotować się na scenariusz, który zakłada występowanie dosłownie każdego rodzaju brudu. Będziesz potrzebować miski z ciepłą wodą i płynem do naczyń lub mydłem, ściereczkę, patyczki do uszu, wykałaczki i czysty alkohol lub środek na bazie alkoholu. Spokojnie, nie będziemy odkażać ran duszy, lecz trudniejsze zabrudzenia. Warto mieć pod ręką sprężone powietrze w sprayu i nożyczki do paznokci.

Włosy zawsze stanowią wyzwanie

Jeśli twoje kółka przestały się obracać, to prawdopodobnie oplotło się wokół nich całkiem sporo włosów. W końcu każdy z nas gubi ich nawet do 100 dziennie, a nie wszystko zostaje na szczotce. Przetnij kłębowisko nożyczkami do paznokci i wygrzeb je wykałaczką. Brud w trudno dostępnych miejscach usuń za pomocą patyczka do uszu. Użyj sprężonego powietrza w sprayu lub odkurzacza, by wydmuchać pozostałe zanieczyszczenia. Kółka przetrzyj szmatką zwilżoną w ciepłej wodzie z płynem. Na koniec możesz odkazić powierzchnię alkoholem. On pomoże również w usuwaniu trudnych zabrudzeń typu przyklejone resztki jedzenia. Teraz postaw fotel we właściwej pozycji lub zamontuj kółka, jeśli wcześniej je zdemontowałeś, i korzystaj jak dotychczas.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
230 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *