fbpx
Wokół domu

Jak wybrać odpowiedni basen ogrodowy?

• Zakładki: 18


Basen ogrodowy do niedawna był poza zasięgiem wielu mieszkańców domków jednorodzinnych. Dzisiaj na szczęście sytuacja zmieniła się i każdy, kto chce, może cieszyć się komfortem pluskania w dobrze schłodzonej wodzie.

Trwałe i eleganckie

Większość basenów ogrodowych wkopywanych, które są dostępne na rynku produktów ogrodniczych, prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Oprócz stylowych basenów drewnianych są jeszcze stalowe, które również mają swoich nabywców. Natomiast największą popularnością cieszą się baseny z tworzywa sztucznego, np. poliestru. Oprócz designerskiego wyglądu charakteryzują się wyjątkową trwałością na uszkodzenia mechaniczne i promieniowanie UV. Dodatkowo zastosowane wzmocnienia pionowe i poziome zwiększają wytrzymałość konstrukcji. Poprzez zastosowanie wysokiej jakości żelkotu i żywic winyloestrowch tzw. bariery wyeliminowane zostało zjawisko osmozy.

Różne kształty i kolory

Baseny poliestrowe są nie tylko wytrzymałe, ale też mają ciekawą stylistykę. Dostępne są różne atrakcyjne kształty, nawet te nietypowe. Taki basen wkomponowany w aranżację ogrodu będzie ciekawie definiował całą przestrzeń. Jeśli dobierzesz odpowiednią barwę materiału, wtedy efekty będzie jeszcze ciekawszy. Dopasuj kolor basenu np. do mebli, donic, mebli ogrodowych czy innego dodatku dekoracyjnego. 

Baseny z tworzywa sztucznego łatwo utrzymać w czystości dzięki pokrywającej je żelkotowej powłoce. Baseny z takim wykończeniem mają gładką i lśniącą powierzchnię. 

Jeśli chcesz wzbogacić swój przydomowy ogród lub działkę o wysokiej jakości basen, wybierz model z poliestru. Stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry, co znacznie podwyższa wartość tego produktu.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Wood Pool – producent basenów i zadaszeń.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
15 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *