fbpx
Dodatki i akcesoria

Jak wybrać meble dla kotów? 4 cechy, na które warto zwrócić uwagę

• Zakładki: 66 • Komentarz: 3


Kiedy w naszym domu pojawia się czworonożny przyjaciel, życie zmienia się nie do poznania. Posiadaniu psa towarzyszą długie spacery i częste treningi posłuszeństwa, a adopcja kota często wiąże się z zabawami zręcznościowymi. Za każdym razem warto zainwestować w akcesoria, dzięki którym zwierzę poczuje się swojsko i bezpiecznie w naszym domu lub mieszkaniu. W przypadku mebli dla kotów, jedną z najważniejszych konstrukcji są wszelkiego typu designerskie drapaki. To dzięki nim zwierzęta mogą regularnie ostrzyć pazury i doskonale się bawić. Na co warto zwrócić szczególną uwagę, wybierając meble dedykowane kotom? Jakich akcesoriów nie może zabraknąć w domu właściciela tego futerkowego zwierzęcia?

Jakość wykonania – inwestycja na lata

Podobnie, jak w przypadku wszelkich innych zakupów, również szukając mebli i akcesoriów dla kotów, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zostały wykonane. Dzięki staranności i zastosowaniu odpowiednich materiałów, legowisko lub designerski drapak dla kota mogą być wyjątkowo trwałe. Dzięki temu okażą się inwestycją na wiele lat, której nie trzeba będzie zmieniać co sezon. Aby móc mieć pewność, że wybrane meble dla kotów spełnią swoje zadanie, nie warto nadmiernie oszczędzać. Wybierając najtańsze modele, ryzykujemy koniecznością częstej naprawy, a także narażamy na niebezpieczeństwo naszego pupila. Dobrym wyborem będzie na przykład drapak Comfy Scratcher, który zagwarantuje kotu miejsce idealne do codziennego ostrzenia pazurów.

Wygodna naszego pupila

Nie ulega wątpliwości, że jednym z podstawowych kryteriów wyboru mebli dla kota jest wygoda zwierzaka. Bez względu na to, czy mowa o tunelu służącym do zabawy, czy o legowisku – zwierzę powinno czuć się dzięki nim bezpiecznie i komfortowo. Zapewni to m.in. legowisko, w którym nie zabraknie miejsca na leniwe spędzanie popołudnia czy poobiednią drzemkę. W przypadku legowiska dla kota, dobrym pomysłem będzie wybór konstrukcji wielopoziomowej. Wyższy poziom zagwarantuje dodatkowe miejsce na zabawę, a ten położony niżej, zadaszony, będzie wprost stworzony do snu.

Odpowiednia wielkość mebla

Zanim dokonamy ostatecznego wyboru mebla dla kota, warto w miarę możliwości przetestować go wraz z pupilem. Niektóre sklepy stacjonarne dają klientom możliwość przyjścia ze zwierzęciem i dzięki temu przetestowania przez nie wybranych akcesoriów przez. Jeśli decydujemy się na zakup mebli dla kota przez internet, koniecznie sprawdźmy wymiary wybranego produktu i naszego zwierzęcia. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skorzystać z porady pracowników sklepu, którzy z pewnością podpowiedzą, jaki rozmiar domku, legowiska czy designerski drapaka wybrać, aby sprawdzały się one jak najlepiej.

Łatwy montaż – ułatwienie dla właścicieli

Wybór legowiska czy designerskiego drapaka dla kota to nie lada zadanie dla właścicieli. Warto więc, aby oni również mogli cieszyć się z kreatywnych rozwiązań, które oferują dziś producenci takiego sprzętu. Szukając konstrukcji do zabawy lub idealnego, designerskiego drapaka dla kota , warto na przykład wziąć pod uwagę system mocowania ich do ściany. Wystarczająco wytrzymały, zapobiegnie ewentualnemu przewróceniu się, a tym samym ochroni naszego pupila od kontuzji, a mieszkanie od zniszczeń.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Cecil Prudence.

comments icon3 komentarze
3 komentarze
245 wyświetleń
bookmark icon

3 thoughts on “Jak wybrać meble dla kotów? 4 cechy, na które warto zwrócić uwagę

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane