fbpx
Aranżacja wnętrz

Jak wybrać idealny obraz panoramiczny na płótnie?

• Zakładki: 62


Jak wybrać idealny obraz panoramiczny na płótnie?

Obrazy panoramiczne drukowane na płótnie Canvas to doskonałe uzupełnienie aranżacji każdego wnętrza. Możliwości są niczym nieograniczone – od abstrakcji, przez naturę, po widoki, pojazdy czy własne zdjęcia! Jak wybrać idealny obraz panoramiczny na płótnie do swojego wnętrza? Przygotowaliśmy kilka wskazówek!

Obraz panoramiczny na płótnie – sztuka do wnętrz

Chcąc wprowadzić sztukę do swoich wnętrz, można zdecydować się na całą gamę wariacji, które doskonale dopełnią aranżację, nadadzą jej wyrazu lub podkreślą charakter danego miejsca. Jedną z opcji jest obraz panoramiczny na płótnie. Cechują je specyficzne wymiary – obrazy mają niewielką wysokość, lecz są bardzo szerokie, co sprawia, że przedstawiona jest tutaj szeroka perspektywa.

Doskonale sprawdzają się do przedstawiania widoków – np. panoramy miasta czy pięknego krajobrazu. Atutem jest też to, że mogą zapełnić znaczną przestrzeń na ścianie, bez konieczności zawieszania dodatkowych obrazów.

5 wskazówek, które pomogą Ci wybrać obraz panoramiczny na płótnie

  1. Postaw na obraz panoramiczny na płótnie wysokiej jakości

Druk obrazów panoramicznych na płótnie canvas, wykonany wysokiej jakości sprzętem, umożliwia doskonałe odwzorowanie kolorów i szczegółów. Nawet przy bardzo dużych wymiarach, można spodziewać się świetnych efektów wizualnych. Najlepiej zdecydować się też na obrazy, które zostaną zaimpregnowane werniksem chroniącym wydruk przed promieniami UV i wilgocią.

  • Wybierz obraz, który Ci się podoba

Zanim zaczniesz rozważać, czy dany obraz będzie pasował do Twoich wnętrz i dobrze je uzupełniał, skup się na wyborze propozycji, które po prostu Ci się podobają. Obraz panoramiczny na płótnie ma spore wymiary, a do tego ma zawisnąć w miejscu, w którym będzie widoczny – ważne jest, aby Ci się podobał i odpowiadał Twoim upodobaniom estetycznym.

  • Dokonaj selekcji

Kiedy wybierzesz już obrazy panoramiczne na płótnie, które Ci się podobają, zastanów się, czy będą one współgrały w wnętrzem. Mogą nawiązywać do stylu, kolorystyki albo stanowić ciekawy akcent, który będzie kontrastował z całością. W stylu minimalistycznym doskonale sprawdzą się obrazy abstrakcyjne, geometryczne, a na przykład w stylu rustykalnym można śmiało postawić na naturę czy widoki na zniewalającą Prowansję.

  • Znajdź odpowiednie wymiary

Jak wybrać idealny obraz panoramiczny na płótnie pod kątem wymiarów? Przede wszystkim należy zmierzyć dostępną przestrzeń na ścianie i zastanowić się, czy obraz nie przytłoczy całej aranżacji lub też czy nie będzie zbyt mały. Najczęściej spotykane są wymiary: 100 x 40 cm, 120 x 50 cm oraz 130 x 50 cm.

  • Dobierz inne obrazu

Ciekawą propozycją jest też połączenie obrazu panoramicznego z innymi, mniejszymi obrazami na płótnie w tym samym klimacie. Panoramy charakteryzują nietypowe proporcje wysokości do szerokości i spora perspektywa tła. Doskonale więc w tym formacie prezentują się krajobrazy, naturalne pejzaże, ujęcia miast, ale można też z powodzeniem zdecydować się na roślinne malunki, zwierzęta, abstrakcje, a następnie połączyć je ze spójnymi kolorystycznie i stylistycznie obrazami w innych wymiarach, by całość odpowiednio dopełniła wnętrze.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
75 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *