fbpx
Aranżacja wnętrz

Jak wybrać fototapetę do pokoju dziecięcego? Porady

• Zakładki: 10


Piękna fototapeta z pewnością znaczenie uatrakcyjni wygląd każdego pokoju dziecięcego. Jak zatem wybrać dobrą fototapetę, która sprawdzi się w pomieszczeniu zajmowanym przez nasze pociechy?

Fototapeta w pokoju dziecięcym – bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo naszych maluchów to rzecz podstawowa, dlatego wybierajmy fototapety wykonane z materiałów dopuszczonych do stosowania w pomieszczeniach dla dzieci. Ważne jest, aby farby i lakiery zastosowane w fototapecie nie zawierały metali ciężkich, formaldehydu czy innych bardzo szkodliwych substancji.

Fototapeta do pokoju dziecięcego – odporność

Wytrzymałość fototapety także jest ważnym kryterium. W pomieszczeniu przeznaczonym dla dzieci łatwo może dojść do jej pobrudzenia czy upiększenia za pomocą różnego rodzaju technik ‘malarskich’. Dobra jakościowo fototapeta powinna znieść wycieranie zabrudzeń bez uszkodzeń. W otoczeniu dzieci wszystkie rzeczy powinny cechować się dobrą zmywalnością.

Fototapety dla dzieci – wzory

Wybór wzoru zależy w przypadku bardzo małych dzieci od naszej inwencji i naszych zainteresowań. W przypadku dzieci większych najlepiej jest uwzględnić przy wyborze ich preferencje. Zgranie kolorystyki i tematyki fototapety z resztą wystroju dziecięcego pokoju jest bardzo ważne i zapewni nam stworzenie przyjaznego i miłego wnętrza. Liczba wzorów jest olbrzymia i można z nich wybrać coś pasującego do pokoju naszego dziecka, niezależnie od tego czy jest to pokój chłopca czy dziewczynki. Bardzo częstymi motywami fototapet dla dzieci są wszelkie sceny bajkowe. Najlepiej, jeśli jest to scena właśnie z tej ulubionej przez nasze dziecko bajki. Uniwersalnymi motywami są wszelkiego rodzaju widoki przyrody czy zwierząt. Bardzo częstym widokiem na fototapecie są gwiazdy i księżyc mające sprzyjać zasypianiu małych dzieci. Zawsze możemy postawić też na edukację i wybrać fototapetę z mapą, literkami, liczbami i wieloma podobnymi motywami, które z pewnością zaciekawią dzieci i zachęcą je do nauki. Wiele osób urządza też pokoje w tradycyjnych kolorach niebieskim dla chłopców i różowym dla dziewczynek. W takich przypadkach trzeba do tej kolorystyki dopasować również fototapetę.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
10 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *