fbpx
Majsterkowanie i remonty

Jak wybrać dobry zamek antywłamaniowy?

• Zakładki: 8


Jeżeli chcesz zabezpieczyć swój dom przed kradzieżą lub wtargnięciem, zainwestuj w dobry zamek antywłamaniowy. Podpowiadamy, jak go wybrać, na co zwrócić uwagę.

Dobry zamek antywłamaniowy, czyli jaki?

Dobry zamek antywłamaniowy to taki, którego sforsowanie jest niemożliwe lub przysparza potencjalnemu złodziejowi problemów, zapewniając tobie czas na podjęcie stosownych kroków. Zamek antywłamaniowy musi być wyposażony w jak największą liczbę rygli. Najlepiej, gdyby były wpuszczane w różne strony drzwi. Ponadto musi być zabezpieczony specjalną metalową osłonką. Warto rozważyć zakup zamka wielopunkowego, który łączy w sobie kilka rygli, a cała konstrukcja zabudowana jest w skrzynce umieszczonej w skrzydle drzwiowym lub skrzynce natynkowej. To rozwiązanie polecane i często wymagane przez ubezpieczycieli w przypadku chęci zakupu ubezpieczenia od kradzieży domowego mienia.

Zamek antywłamaniowy – materiały

Włamywacze próbują przewiercić lub przepiłować twój zamek. Aby mocno utrudnić im życie, sprawiając, że ich wysiłki spełzną na niczym, wybierz zamek z wysokiej jakości metalu. Musi być odporny na gwałtowną zmianę temperatury, bo włamywać mógł naoglądać się zbyt wielu filmów i przyjść na akcję z palnikiem.

Najlepszy zamek antywłamaniowy ma certyfikat

Nie od dziś wiadomo, że reklama jest dźwignią handlu. Nie wszystkie zamki reklamowane jako antywłamaniowe rzeczywiście posiadają odpowiednie parametry lub też ich sforsowanie jest dziecinnie proste dla doświadczonego włamywacza. Zaufaj rekomendacji Instytutu Mechaniki Precyzyjnej i szukaj zamków z ich certyfikatem. Jest to sprzęt z atestem!

Klasa odporności na włamanie

Kupując zamek antywłamaniowy, szukaj produktów klasy C. Włamywacz będzie potrzebować aż 6 minut, by poradzić sobie z takim zamkiem. To wystarczająco dużo czasu, by wezwać policję lub spłoszyć niechcianego jegomościa.  Zamek powinien mieć mechanizm wewnątrz drzwi.

Jak wybrać bezpieczną wkładkę do drzwi?

Najbezpieczniejszym wyborem jest wkładka bębenkowa, która praktycznie wyklucza możliwość dorobienia klucza. Odporne na przewiercenie i przecięcie wkładki do drzwi również należą do klasy C.

M.Ś.  

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *