fbpx
Rośliny w domu i w ogrodzie

Jak używać piwonii w feng shui?

• Zakładki: 6


Jeśli chcesz zaspokoić potrzebę życia w harmonii ze sobą oraz otoczeniem, sięgnij po starożytną, chińską praktykę feng shui. Dzięki odpowiedniej aranżacji wnętrz zapewnisz sobie swobodny przepływ energii qi (czi), poprawiając tym samym zdrowie i samopoczucie. Z pomocą przyjdzie… piwonia! Jak używać piwonii w feng shui? – tego właśnie dowiesz się z naszego artykułu.

Symbolika i znaczenie piwonii w feng shui

Piwonia jest narodowym kwiatem Chin, znanym również jako „kwiat bogactwa i honoru”. Symbolizuje także kobiece piękno i miłość do młodości. Od wieków ten kwiat stanowi główny motyw sztuki dekoracyjnej. Wizerunek piwonii można znaleźć na porcelanie i gobelinach. W sztuce feng shui roślina służy do przyciągania romansu, bogactwa i szczęścia. W kulturze azjatyckiej i feng shui czas i natura postrzegane są cykliczne jak koło. Piwonia związana jest z wiosną, ponieważ zwykle wtedy kwitnie. Z wiosną wiąże się również drewno. Jest ono symbolem dobroci, wzrostu i współczucia. Wprowadzenie piwonii i drewna do przestrzeni ma związek z kultywowaniem przypisanych im cech.   W feng shui kwiaty mają również związek z nietrwałością, ponieważ po przycięciu powoli umierają. We wszystkich kulturach ludzie cenią sobie wyjątkową energię kwiatów, a ich ulotne piękno może zachęcić nas do pełniejszej obecności w życiu codziennym.

Jak używać piwonii w domu?

Istnieje wiele sposobów na włączenie symbolu piwonii do domowego feng shui. W tym artykule skupimy się na 3 z nich.

Uprawiaj piwonie w swoim ogrodzie

Znakomitym sposobem na wprowadzenie energii piwonii do swojej przestrzeni, jest posadzenie jej w ogrodzie. Jeśli nie posiadasz ogrodu, zaproś ją na taras lub balkon. Nie jest to zbyt trudna w uprawie roślina. Każdego roku wytwarza obfite kwiaty, przypominające dużą kępę. Jeśli zechcesz ściąć kwiaty, by wyeksponować je wazonie, pamiętaj, że w przypadku młodej rośliny trzeba zachować umiar. Dopiero wieloletnia roślina zapewni ci mnóstwo kwiatów na bukiety.

Umieść piwonie przed wejściem do domu

Z perspektywy feng shui jednym z najważniejszych miejsc jest wejście do domu. To pierwsze miejsce, które widzisz, kiedy wracasz do domu i ostatnie, kiedy z niego wychodzisz. Drzwi wejściowe uznawane są za usta energii qi. Właśnie tą drogą qi przedostaje się do twojego domu. Aby wzmocnić energię w tym miejscu, spróbuj dodać trochę kwiatów w pobliżu drzwi wejściowych. Wystarczy niewielka doniczka z piwonią.

Wykorzystaj motyw piwonii w dziełach sztuki

Jeśli nie masz ogrodu lub wolisz w trwalszy sposób wprowadzić piwonię do swojego domu, poszukaj dzieł sztuki lub przedmiotów codziennego użytku zawierających motyw piwonii.  

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
81 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *