fbpx
Aranżacja wnętrz

Jak używać feng shui w jadalni?

• Zakładki: 7


W feng shui jadalnia jest symbolem rodzinnej harmonii. Właśnie tam domownicy gromadzą się, by wspólnie spożywać posiłki i świętować.  Miejsce reprezentuje również przyjaźnie i więzi społeczne. Stosując zasady feng shui w jadalni, możesz złagodzić złą energię i stworzyć harmonijne miejsce spotkań, pogłębiające więzi rodzinne i przyjacielskie. Jak używać feng shui w jadalni? Podpowiadamy.

Feng shui w jadalni: stół

feng shui w jadalni: okrągły stół

Za pomocą kształtu stołu możesz zmienić energię w przestrzeni. Kwadratowy lub prostokątny stół pomaga wprowadzić większą stabilność w życiu emocjonalnym.  W praktyce może oznaczać mniej kłótni przy takim stole. Owalny lub okrągły stół nadaje się do tworzenia płynnego, delikatnego przepływu energii qi w całym pomieszczeniu. Poprawia kontakt wzrokowy i rozmowę.

Feng shui w jadalni: krzesła

Krzesła w jadalni powinny być przede wszystkim wygodne. Najlepiej, aby miały podparcia.  Wokół każdego krzesła powinno być wystarczająco dużo miejsca, aby można je było wygodnie odsunąć od stołu, a goście nie mieli wrażenia, że muszą się wciskać. Jeśli chcesz zdobyć więcej przyjaciół i gościć więcej osób w swoim domu, zadbaj o to, by mieć więcej krzeseł, niż wynosi liczba domowników. Dodatkowe miejsce do siedzenia tworzy przestrzeń dla osób, które mogą wejść do twojego domu i życia.

Feng shui w jadalni: kolor ścian

Jeśli planujesz zmianę koloru ścian, zwróć uwagę na energię przypisaną do poszczególnych barw. 

  • Czerwień pobudza apetyt i dodaje ognistej energii uroczystościom odbywającym się w domu. Kolor ten związany jest ze szczęściem.
  • Brąz połączony jest ze stabilną energią ziemi. Symbolizuje zakorzenienie.
  • Żółć również należy do elementu ziemi. Jest kolorem mądrości i zadowolenia z życia. Wiąże się z szybką adaptacją i dopasowaniem się do sytuacji, miejsc.
  • Róż to balans między duchowością a materializmem.
  • Niebieski związany z elementem wody. Wzbudza zaufanie, dodaje odwagi i obniża poziom stresu.
  • Zieleń odpowiada elementowi drzewa. Jest związana z rozwojem i wszechstronnością.
  • Czerń należy do elementu wody. Kolor związany jest ze strefą kariery. W połączeniu z bielą tworzy symbol yin i yang.
  • Biel jest kolorem doskonałym. Korzystnie wpływa na intuicję i funkcje poznawcze. Jest również związany z czystą energią i wiarą w siebie.
  • Szary może być kolorem skupienia i wyciszenia. W nadmiarze prowadzi do smutku. Zapewni poczucie solidności i bezpieczeństwa.

Feng shui w jadalni: dywaniki obszarowe

Dywan w jadalni pomaga rozładować energię w przestrzeni. Upewnij się, że jest wystarczająco duży, aby krzesła nadal leżały na dywanie, gdy zostaną odsunięte od stołu.

Feng shui w jadalni: obrazy, lustra i kwiaty

Elementy dekoracyjne czynią przestrzeń wyjątkową.  Obrazy przywołują poczucie dostatku.  Lustro zwiększa obfitość, podwajając wszystkie potrawy, którymi raczysz rodzinę i przyjaciół. Umieść je w miejscu, w którym będzie odbijało zarówno stół, jak i wszystko, co na nim umieszczone.  Aby wzmacniać dobre samopoczucie i radość używaj żółtych kwiatów. Włóż do wazonu czerwone kwiaty, jeśli potrzebujesz więcej energii i chcesz wzmacniać dobrobyt. Pomyślną energię yang zapewni miska pomarańczy.

M.Ś.  

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
51 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *