fbpx
Różne

Jak usunąć silikon?

• Zakładki: 7


Z czasem silikon traci swoje właściwości i przestaje być szczelny. Nie da się nie zauważyć, kiedy to nastąpiło. Pęka i nie przylega do ściany. Jak skutecznie go usunąć, by nie uszkodzić uszczelnianej powierzchni? Czy można to zrobić domowymi sposobami? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Tym razem ocet nie da rady

Gdy chcesz usunąć silikon, który nadal jest miękki, bo kilka chwil wcześniej skończyłeś jego aplikację, wystarczy, że zalejesz go dużą ilością płynu do mycia naczyń, a następnie zbierzesz całość gąbką, ścierką lub nawet papierem toaletowym. Nieco inaczej wygląda sprawa z zaschniętym, twardym silikonem. Możesz próbować usunąć go skrobaczką, ale nie jest to wcale takie łatwe zadanie. Wymaga precyzji i skupienia. Jeden niewłaściwy ruch ręką i powierzchnia armatury lub ściany może zostać uszkodzona. Teoretycznie najprostszym sposobem jest użycie rozpuszczalnika do silikonu. Preparat może jednak zmatowić powierzchnię wykonaną z materiałów sztucznych. Bezpiecznym domowym produktem jest płyn do mycia naczyń, który zmiękcza i nieco rozpuszcza silikon, powodując, że łatwo odchodzi z różnych powierzchni. Oczywiście płyn nie może być zmieszany z wodą. Aplikujemy go w naturalnie gęstej formie. Inną metodą usuwania silikonu jest obłożenie go kostkami lodu. Stanie się twardy i łatwo będzie go skruszyć. Resztki silikonu usuniesz przy pomocy noża do cięcia papieru.

Jak usunąć silikon z dłoni

Usuwanie silikonu nie należy do najtrudniejszych zadań (do najłatwiejszych też nie), a często jest to naprawdę brudna robota. Silikon jest dosłownie wszędzie, w tym również na dłoniach. Jak go usunąć? Jeśli jeszcze nie zdążył się utwardzić, wystarczy użyć papierowego ręcznika. Gdy jednak przyschnął na twoich dłoniach, podejmij próbę usunięcia go zimną wodą połączoną z szarym mydłem.

Jak usunąć silikon z ubrania?

Jednym ze sposobów pozbycia się silikonu z ubrań jest włożenie ich do zamrażalnika. Oczywiście najpierw należy umieścić je w reklamówce. Ujemna temperatura doprowadzi do stwardnienia silikonu. Jego skruszenie będzie dziecinnie proste. Przed praniem warto zastosować mydło galasowe, które pomoże usunąć pozostałości po silikonie.

M.Ś.  

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
21 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *