fbpx
Meble

Jak urządzić sypialnię z garderobą w stylu prowansalskim?

• Zakładki: 49 • Komentarz: 2


Nieco romantyczny, pełen pastelowych barw, uroczych dodatków, naturalnego drewna – stylu prowansalskiego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Kilka sezonów temu zagościł na dobre w polskich domach i mieszkaniach. Nic w tym dziwnego! Kiedy mija lato i zaczyna się jesienna słota, a za oknem coraz szybciej zapada zmrok, przyjemnie spędza się czas w przytulnym i jasnym wnętrzu. Choć w taki sposób możemy przenieść się w słoneczną i przepełnioną zapachem lawendy i ziół Prowansję. Jednak zazwyczaj styl prowansalski jest sposobem na urządzenie salonu, jadalni lub kuchni. Tym razem chcemy Wam zaproponować sypialnię urządzoną w tym pięknym, subtelnym stylu. 

Zasady stylu prowansalskiego – o czym należy pamiętać?

Styl prowansalski, jaki znamy z naszych wnętrz, to w zasadzie inspiracja stylem i sposobem życia mieszkańców południa Francji. W dużej mierze swoją sławę Prowansja zawdzięcza malarzom impresjonistycznym, którzy postanowili przenieść do swoich domów i mieszkań w miastach przenieść klimat tej idyllicznej krainy. Styl prowansalski charakteryzują jasne barwy – przede wszystkim biel, beże, pastelowe fiolety i zielenie. Bardzo ważną rolę odgrywa drewno – dobrej jakości, jasne, z zachowanym rysunkiem. Ściany w prowansalskiej sypialni mogą być zarówno pomalowane farbą na jednolity kolor, jak i pokryte tapetą w klasyczny wzór, stylizowany na tkaniny tapicerskie. Do tego pamiętajmy o tkaninach – mile widziane są długie jasne zasłony, koronkowe obrusy, a także haftowana pościel.  

Jakie meble wybrać do prowansalskiej sypialni z garderobą?

Posiadanie osobnej garderoby jest dużą wygodą. Jednak ze względu na specyfikę naszych mieszkań, nie zawsze możemy pozwolić sobie na takie rozwiązanie. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest połączenie garderoby z sypialnią – dobierając odpowiednie meble i dodatki możemy uzyskać piękne wnętrze! Najważniejsze w sypialni w stylu prowansalskim jest oczywiście łóżko. Duże i wygodne, jednocześnie swoją formą nawiązujące do stylu Prowansji. Przepiękne łóżko w stylu prowansalskim znajdziecie w kolekcji Romantica stworzonej przez firmę Meble Krysiak. Połączenie bieli i jasnego brązu naturalnego drewna oraz wezgłowie z ażurowymi elementami dodają meblowi lekkości. Do części garderobianej w tej samej kolekcji znajdziemy pojemne i eleganckie szafy oraz komody. Bardzo kobiecym akcentem będzie urocza toaletka – również utrzymana w stylu prowansalskim. W takiej jasnej i romantycznej sypialni z przyjemnością zaczniesz nowy dzień!

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Meble Krysiak

comments icon2 komentarze
2 komentarze
47 wyświetleń
bookmark icon

2 thoughts on “Jak urządzić sypialnię z garderobą w stylu prowansalskim?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane