fbpx
Aranżacja wnętrz

Jak urządzić spiżarnię?

• Zakładki: 28


Coraz więcej osób zastanawia się nad tym, by wygospodarować osobną przestrzeń na spiżarnie. Dobrą okazją, by to zrobić jest remont mieszkania. Gdzie warto urządzić spiżarnię i jak to zrobić, by to pomieszczenie dobrze spełniało swoje zadanie? W dzisiejszym artykule znajdziesz kilka praktycznych wskazówek.

Gdzie warto urządzić spiżarnię

Gdzie urządzić spiżarnię? Wbrew pozorom wybór jest duży, jednak wszystko zależy od możliwości aranżacyjnych i projektu Twojego domu. Spiżarnię możesz bowiem urządzić w:

  • kuchni,
  • pod schodami,
  • w piwnicy,
  • w garażu.

Każde z powyższych rozwiązań ma swoje zalety i wady. Przykładowo, dzięki spiżarni w kuchni będziesz mieć wszystko pod ręką, ale siłą rzeczy, takie rozwiązanie automatycznie zmniejszy kuchnię. Z kolei, jeśli urządzić spiżarnię w garażu lub w piwnicy, będziesz mieć do niej trochę dalej, ale w pomieszczeniu tym będzie panować idealna temperatura (sprawdź polisę).

Spiżarnia w kuchni — możliwości aranżacyjne

Jeśli zdecydujesz się na urządzenie spiżarni w kuchni, możesz wykorzystać wnękę albo postawić ściankę działową, tworząc automatycznie dwa oddzielne pomieszczenia. Część przeznaczona na spiżarnię będzie oczywiście tym mniejszym. W spiżarni kuchennej doskonale sprawdzą się wysokie półki i szafki, na których bez problemu zmieścisz pojemniki i kosze. Jeśli masz taką możliwość, koniecznie wybierz na spiżarnię część kuchni bez okien.

Spiżarnia w piwnicy lub w garażu

Spiżarnia w osobnym pomieszczeniu daje o wiele więcej możliwości. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mieć o wiele więcej miejsca niż w kuchennej spiżarni.

Zabuduj ściany regałami

 Warto wykorzystać przestrzeń, jaką oferuje Ci spiżarnia w osobnym pomieszczeniu i np. zbudować ściany półkami, regałami, na których umieścisz różnego rodzaju przetwory, warzywa itd. Regały pozwolą zachować Ci porządek. Będziesz mógł wszystko posegregowane tematycznie. Jeśli natomiast zdecydujesz się na szuflady, warto wyposażyć je w specjalne rozdzielniki i wkładki, dzięki którym wszystko będzie na swoim miejscu.

Wybierz odpowiednie podłoże

Spiżarnię warto wyłożyć płytkami lub kamieniem. Takie podłoże pozwoli zachować optymalną temperaturę. Co więcej, dzięki temu spiżarnia będzie łatwa w utrzymaniu i czyszczeniu.

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Dla utrzymania optymalnej temperatury, najlepiej wybrać pomieszczenie bez okien. Oznacza to jednak, że musisz zadbać o solidne oświetlenie. Oprócz głównej lampy, na pewno przyda się oświetlenie punktowe. Ciekawym rozwiązaniem w spiżarni będą także listwy LED.

Jak urządzić spiżarnię — podsumowanie

Jeśli dysponujesz odpowiednią przestrzenią, warto urządzić spiżarnię .Remont to jednak nie tylko dobra okazja, by stworzyć takie pomieszczenie. Jeśli chcesz dodatkowo ochronić swoją nieruchomość przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń, pomyśl o ubezpieczeniu mieszkania lub domu (tutaj ubezpieczenie).


akceptuje Mariusz

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
37 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *