fbpx
Aranżacja wnętrz

Jak urządzić przedpokój w bloku? Podpowiadamy

• Zakładki: 4


Przedpokój – najbardziej problematyczne pomieszczenie w domu i jakby tego było mało, także traktowane po macoszemu, jeśli chodzi o jego aranżację. A przecież przedpokój to pierwsze, co widzą wchodzący do wnętrza goście, jest więc niejako wizytówką naszego wnętrza i zapowiedzią reszty mieszkania czy domu. Zazwyczaj jednak bywa nieustawny i niewielkich rozmiarów, stąd jego wykończenie i urządzenie może przysporzyć wielu problemów.

Jak pomalować mały przedpokój?

Pierwszą kwestią, o jaką należy zadbać, jest kolor. Dobieranie koloru to jednocześnie próba zniwelowania mankamentów pomieszczenia, związanych z jego kształtem i metrażem. Przedpokoje w polskich mieszkaniach są najczęściej niewielkie i wąskie, jednak odpowiednia kolorystyka może tu zdziałać cuda. Jak pomalować mały przedpokój?

  • Jasne i gładkie ściany
  • Sprytna gra kolorów
  • Dekoracyjne wykończenie ścian

W przypadku tapety zrezygnujmy z krzykliwych i wielobarwnych wzórów, które mogą przytłoczyć i optycznie pomniejszyć pomieszczenie. Postawmy na kremową tapetę w neutralnym kolorze. Praktycznym rozwiązaniem jest położenie wytrzymałej tapety flizelinowej.

Praktyczną oraz modną opcją jest odnowienie ściennej boazerii. Okazuje się, że wcale nie trzeba jej zrywać – przemalowanie jej na kolor biały czy jasnoszary nie dość, że wprowadzi do wnętrza intrygujący, skandynawski klimat, to efektownie powiększy wnętrze i wprowadzi doń nieco więcej światła. Mały, nowoczesny przedpokój w boazerii można ozdobić modnymi, kolorowymi wieszakami w kształcie guzików lub powiększyć za pomocą luster.

Pomysł na mały przedpokój? Remont i metamorfoza wnętrza

A gdyby tak połączyć przedpokój z pozostałymi pomieszczeniami? Usunąć ścianę, zintegrować z salonem? W wielu przypadkach to rozwiązanie zda znakomicie egzamin. Metraż zostanie ten sam, a przez optyczne pomieszanie hol wyda się większy. Łącząc przedpokój z salonem, wpuszczamy doń odrobinę dziennego światła. W tym przypadku ton aranżacji nada wystrój pokoju dziennego. Wystarczy dobrać parę reprezentatywnych mebli, np. skrzynię na buty i wieszak na płaszcze lub dyskretną szafę z przesuwnymi drzwiami, aby sprytnie zespolić obie przestrzenie oraz sprawić, by jedna doskonale uzupełniała drugą.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
8 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *