fbpx
Aranżacja wnętrz

Jak urządzić modny salon w stylu nowoczesnym? 

• Zakładki: 9


Jak urządzić nowoczesny salon? Które aranżacje się sprawdzą? Elegancja, prostota czy kolorystyczne szaleństwo – salon w stylu nowoczesnym może mieć różne oblicza. Poznaj najmodniejsze inspiracje wnętrzarskie!

Salon w stylu nowoczesnym: współczesny, modny i stylowy

Projektując wnętrza, można posiłkować się różnorodną stylistyką. W zależności od upodobań nowoczesny salon może powstać z inspiracji minimalizmem, elegancją glamour, naturalnością rustykalizmu czy tendencjami skandynawskimi lub prowansalskimi. Niezależnie od wybranego stylu, nowoczesny salon powinien cechować się umiejętnym wykorzystaniem przestrzeni i funkcjonalnością. Poza tym nowoczesny salon musi być spójny. Pomoże w tym utrzymanie aranżacji w jednym, wybranym stylu.

Spójna paleta kolorów

Nowoczesny salon to przestrzeń, która powinna być zaaranżowana w konsekwentny sposób. Duże znaczenie ma w tej kwestii paleta kolorów. Barwy wykorzystywane w nowoczesnej aranżacji powinny zostać zredukowane do wąskiej gamy. Warto postawić na neutralną kolorystykę – biel, szarość czy beż. Bazową paletę można uzupełnić bardziej kontrastującymi dodatkami w postaci poduszek, obrazów czy tapety, którą najlepiej położyć tylko na jednej ze ścian pokoju.

Współczesny design

Kolejny element wyróżniający nowoczesny salon to współczesny design. Charakteryzuje się on minimalistycznym podejściem do form i zgeometryzowaniem kształtów. Meble, kanapy czy fotele muszą być nie tylko funkcjonalne, ale i powinny stanowić ozdobę całego wnętrza. Zaokrąglone fasony siedzisk, proste regały czy oryginalne stoliki kawowe tworzą aranżację, która łączy cechy minimalizmu, modernizmu, a czasami i industrializmu.

Nowoczesne oświetlenie

Za klimat i charakter współczesnego wnętrza odpowiadają również wyszukane instalacje oświetleniowe. Nowoczesny salon może zostać wyposażony zarówno w lampy wiszące, jak i stojące. Oryginalna oprawa świetlna w nowoczesnym salonie przyjmuje geometryczne formy, które uzupełniają całe wnętrze designerską nutą. Ciekawym rozwiązaniem jest też zainstalowanie oświetlenia w podwieszanym suficie. Efekt światła wyłaniającego się spod sufitu wygląda bardzo elegancko i nadaje wnętrzu nieco przytulności.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
6 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *