fbpx
Aranżacja wnętrz

Jak urządzić mały przedpokój?

• Zakładki: 9


Jeśli twoim problemem jest zbyt wąski i ciemny korytarz w domu lub też niezbyt obszerny przedpokój w mieszkaniu, przychodzimy z pomocą. Poniżej kilka pomysłów, które odwrócą uwagę od prawdziwych wymiarów tej przestrzeni.

Jasne kolory

Zwykła zmiana koloru może sprawić, że twój przedpokój będzie wydawać się większy. Oczywiście musisz wybierać z jasnej palety barw, niekoniecznie ograniczając się do bieli lub beżu. Warto nieco oszukać wzrok, malując ścianę do połowy lub tylko wybrane jej fragmenty od-do. W ten sposób stworzysz iluzję optyczną w stylu trompe l’oeil, która zapewni wnętrzu inną perspektywę.

Pomaluj wnętrze światłem

Nic tak bardzo nie oszukuje naszego wzroku, jak światło. Niewłaściwe oświetlenie przedpokoju to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Nie ograniczaj się do jednego źródła światła. Górnym światłem wykreuj centralny punkt lub nawet pas światła prowadzący do kolejnych pomieszczeń. Bocznym światłem, czyli np. kinkietami, pomaluje ściany i sufit.  Zadbaj o to, by światło docierało do każdego zakamarka małej przestrzeni.

Zagraj Skandynawią

Możesz zdecydować się na wyrazistą biel na ścianach i drzwiach, a także zastosować naturalne materiały, aby stworzyć minimalistyczny i inspirowany Skandynawią klimat. Ukryta szafka na buty z drewna o ciepłym odcieniu, tkany dywanik z juty i suszone kwiaty wprowadzą przytulną atmosferę, robiąc jasne otwarcie domu.

Dodaj ławkę ze schowkiem

 Będąc posiadaczem małego przedpokoju, musisz myśleć o oszczędzaniu przestrzeni. Z pomocą przyjdzie ławka ze schowkami i wbudowanymi półkami. Możesz na niej usiąść, by zawiązać buty, a także przechowywać w jej zakamarkach wszystko, co nie powinno być na wierzchu – od obuwia, przez torby na zakupy, parasol, na smyczy dla psa skończywszy. Kluczem od udanej aranżacji przedpokoju jest przechowywane w pionie.

Postaw na pływające półki

Jeśli dosyć wysoko powiesisz pływające półki szafki naścienne, nie tylko zwolnisz przestrzeń pod nimi, ale i uczynisz ją bardziej otwartą. Gdzieś trzeba schować czapki, szaliki i rękawiczki i kilka innych rzeczy.

Płytki wielkoformatowe

Mały przedpokój zabuduj wieloformatowymi płytkami. Ich jednolita powierzchnia optycznie powiększy przestrzeń. Zastosuj jak najmniejsze przerwy między płytkami i fugę w kolorze podobnym do płytek.

Osłona na grzejnik sprawi, że zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania

Dodatki do małego przedpokoju

 W małym lub wąskim przedpokoju nie musisz rezygnować z dodatków. Do dyspozycji masz zarówno ściany, jak i grzejnik. Jeśli go zabudujesz, znacząco wpłyniesz na estetykę przestrzeni, a także zyskasz miejsce na przechowywanie zdjęć w ramkach, figurek, wazonu z kwiatami.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
41 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *