fbpx
Aranżacja wnętrz

Jak urządzić małą sypialnię w mieszkaniu? Podpowiadamy

• Zakładki: 5 • Komentarz: 1


Sypialnia jest miejscem wypoczynku, gdzie spędzamy przynajmniej 1/3 naszego czasu. Powinna więc być miejscem, gdzie zawsze czujemy się bardzo dobrze. To zaciszne i intymne miejsce od samego rana powinno wprowadzać nas w dobry nastrój.

Aby jednak sypialnie spełniała te warunki, musi mieć kameralną atmosferę. W naszym poradniku podpowiadamy jak urządzić sypialnię o niewielkim metrażu w mieszkaniu, gdy możliwości aranżacyjne są mocno ograniczone. Dowiesz, co zrobić, aby sypialnia w mieszkaniu w bloku była nie tylko piękna, ale też praktyczna.

Jak urządzić sypialnię – punkt centralny – łóżko

W każdej sypialni łóżko zawsze odgrywa rolę główną. Nie więc szczędzić na nie miejsca, nawet gdy nie dysponujesz dużą ilością przestrzeni. W tym przypadku nie warto iść na żadne kompromisy! Warto więc postawić na obszerne drewniane łóżko nawet, jeżeli zajmuje ono większą część Twojej sypialni. Dobrym rozwiązaniem będzie drewniane łóżko wyposażone w skrzynię do przechowywania odzieży sezonowej. Schowek ten pomoże Ci zaoszczędzić sporo miejsca w szafie lub komodzie. Łóżko, w zależności od wymiarów pomieszczenia i układu drzwi i okna możesz umieścić pod ścianą wzdłuż bocznej jego części. Do ściany przylegać może tylko zagłówek.

Inspiracje jak urządzić sypialnię o małym metrażu – lustra i ścienne dekory

W przypadku małej sypialni nadmiar mebli oraz różnego rodzaju bibelotów z oczywistych przyczyn jest niewskazany. Jednak zanim przejdziemy do wyboru i umiejscowienia mebli w takiej sypialni, warto poświęcić trochę uwagi na wykorzystanie powierzchni ścian. Nad łóżkiem znakomicie sprawdzi się ścienny dekor w postaci np. fototapety z piękną panoramą górską, widokiem na plażę, czy kolorową, bujną roślinnością.

W przypadku małych pomieszczeń doskonale sprawdzają się duże lustra. Ich zaletą jest to, że optycznie powiększają przestrzeń. Poza tym lustro to obowiązkowy element w każdej sypialni. Pozwala bowiem przejrzeć się przed wyjściem z domu, sprawdzić czy ubranie dobrze na nas leży, czy makijaż nie wymaga poprawek.

Jak urządzić małą sypialnię? Meble drewniane

W małej sypialni w bloku powinieneś postawić na dużą, pojemną, solidną, drewnianą szafę, w której przechowywać będziesz garderobę. Bardzo ważne, aby mebel ten był w pełni funkcjonalny. Warto zatem wykonać taki mebel na wymiar i dobrze rozplanować poszczególne jego sekcje: wieszaki, układ półek, czy miejsce na obuwie. Innym rozwiązaniem jest spora drewniane komoda, w której również będziemy przechowywać ubrania i inne akcesoria. W sypialni, zwłaszcza małej, warto postawić na połączenie jasnych kolorów z czerwienią. Pamiętaj jednak, aby wszystkie meble i dodatki były w tym samym stylu i pasowały do siebie aranżacyjnie!

Jak urządzić sypialnię? Wykorzystaj miejsce pod oknem!

Na koniec warto poświęcić kilka słów na element, który jest często niedoceniany – parapet. Jeżeli domontujesz do niego np. wąski blat, może on stać się małym biurkiem, czy toaletką – nieodzownym elementem każdej sypialni. Na ścianie z oknem możesz również umieścić efektowny regał, a na nim trzymać książki, kwiaty, czy inne przydatne w sypialni przedmioty.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
9 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *