fbpx
Aranżacja wnętrz

Jak urządzić drewniany dom? Porady aranżacyjne

• Zakładki: 5


Drewniane domy kryją w sobie niezwykły urok. Są ciepłe i przytulne, a jeśli podkreślimy ich atuty odpowiednim wystrojem, staną się również bardzo klimatyczne.

Atmosfera góralskiej chaty

Dla miłośników gór strzałem w dziesiątkę będzie urządzenie domu w stylu zakopiańskim. Podstawowym budulcem wykończeniowym powinno być tu nic innego jak oczywiście drewno. Zachowajmy je na podłodze, ścianach i suficie. Wyeksponujmy naturalne wyróżniki przestrzeni, takie jak drewniane ramy okienne czy belki podsufitowe. W przestrzeni jadalnianej zamiast krzeseł ustawmy ławy i stabilny stół, które staną się tradycyjnym miejscem wspólnego spożywania posiłków. W salonie nie może natomiast zabraknąć murowanego kominka, przy którym będziemy ogrzewać się w zimowe wieczory.

Rustykalnie i sielankowo

Jeśli folkowy motyw nie do końca do nas przemawia, rozważmy aranżację wnętrz w bardziej subtelnej estetyce, łączącej w sobie styl rustykalny, prowansalski i shabby chic – we wszystkich tych wystrojach drewno odgrywa kluczową rolę. Postawmy na rozbielone ściany, dzięki którym wnętrza zyskają pogodny wygląd. Wyrazistym akcentem może być natomiast reprezentacyjna część ściany wykończona kamieniem lub cegłą.

Skandynawska nowoczesność

Nic nie stoi na przeszkodzie, by drewniany dom urządzić bardziej nowocześnie, a jednocześnie sprawić, że zachowa on duszę – propozycją na uzyskanie takiego efektu jest inspiracja stylem hygge, który opiera się na naturze, prostocie i jasnych barwach.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
8 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *